Mały plecak 25/30 - jaki wybrać?

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Golfang

Ulubione góry: Beskid śląski i żywiecki

Mały plecak 25/30 - jaki wybrać?

Śr 15 sie, 2018

Witam
Mam gorącą prośbę o pomoc w wyborze plecaka - rozmiar około 25-30 litrów. Potrzebuję plecaczek na wycieczki 1dniowe - tak żeby zabrać się z rodzinką...
W sumie jedyne wymaganie jakie stawiam przed plecakiem to system bardzo dobrej wentylacji pleców... (być może macie też inne ważne wymagania dla plecaka - chętnie poznam).

Na razie wybrałem takie:
https://allegro.pl/plecak-hannah-elemen ... 53858.html
https://allegro.pl/plecak-bergson-molde ... 98497.html
https://allegro.pl/plecak-na-siatce-low ... 30977.html
https://allegro.pl/deuter-plecak-trekki ... 21793.html

Co sądzicie o moim wyborze? (wiem Hannah jest większy ale cena fajna... dlatego nie wiem może jego wybrać...)
Czy znacie te marki? Czy możecie polecić? A może ktoś ma inne fajne/dobre kontrpropozycje...
Tylko jedna uwaga... chciałbym go kupić już na najbliższą sobotę... bo planuję wyjazd (2 z nich Deuter i Lowe są w sklepie WelD w DG obok mnie i dlatego mogę je kupić od ręki tam... a te pozostałe musiałbym kupować przez net)

Z góry dziękuje za pomoc...
Grzesiek

Golfang

Re: Mały plecak 25/30 - jaki wybrać?

Śr 15 sie, 2018

aaa jeszcze jedno.
Czy uważacie, że klapa u góry plecaka to rzecz niezbędna? Generalnie pytam, bo w sumie porównując np LOWE i DEUTER (z moich linków) widać że LOWE nie ma klapy górnej. Często chodząc używałem przestrzeni klapy do przerzucenia, koszuli/kurtki, tak żeby była pod ręką, nie zajmowała przestrzeni w plecaku...

Golfang

Pt 17 sie, 2018

No nic... nikt nie pomógł a zakup był niezbędny na sobotę... więc kupiłem LOWE AirZone Z 25... po wycieczce opiszę tutaj pierwsze wrażenia (może ktoś kiedyś będzie miał podobny dylemat jak ja).

A tak nawiasem mówiąc to uważam, że czekanie na zatwierdzenie odpowiedzi jest trochę bez sensu - jestem także użytkownikiem na innych poważnych forach i nigdzie takiego czegoś nie ma. Potrzebna pilna pomoc, a tu się nie da.... no ale to takie moje przemyślenie...

Golfang

Pn 20 sie, 2018

No i jestem po pierwszym użyciu :)... plecaka LOWE ALPINE AirZone Z 25

Z jednej strony jestem zadowolony - bo plecak okazał się wygodny i pakowny. Zmieściłem wszystko co potrzebowałem i jeszcze trochę miejsca zostało.
Co do zapinania bluz/kurtek - to dwie bluzy z kapturem dałem radę zapiąć na górze plecaka (korzystając ze spinek ściągających plecak) - trzeciej już by się raczej nie dało).
Niestety jest jeden spory minus. Nie wiem czy jest to wina mojego ciała, czy upału (jednak w niedzielę było pomiędzy 27/30 stopni). System AirZone zupełnie nie zdał egzaminu! Moje plecy i koszulka były strasznie mokre... na całej powierzchni... pomimo że plecak nie dolegał bo jest siatka. Nie wiem może miałem jakieś wybujałe wyobrażenie czy też wymagania - liczyłem że plecy będą jednak mniej spocone - tak się nie stało.
Może macie podobne plecaki - podzielcie się spostrzeżeniami. Czy u was siatka dystansująca plecak faktycznie daje wam coś? Ja jestem trochę rozczarowany:(

Pełta

Ulubione góry: Alpy

Pt 24 sie, 2018

Hey,na pewno siatka coś daje,w moim nie wydaje się abym był tak zlany potem... :D
Od dwóch lat katuję...https://allegro.pl/brugi-plecak-trekkingowy-turystyczny-w-gory-35l-i7506693391.html?
Dałem za niego 145zł i jeszcze nic nie puściło,a naprężenia poprzez jego wypełnienie były niemiłosierne... wygodny,nic nie odczuwam nawet po całodziennym trekkingu.W Twoim przypadku mniej by bolało gdyby zapewne ta cena była niższa,ja tyle bym nie dał...
Aaaa,jeszcze jedno :mrgreen: mój 35L przechodzi bez problemu jako bagaż podręczny(Ryanair),przed kontrolą tylko spinam szelki pasem biodrowym.
O kurczę...teraz zauważyłem,że przy Twoim nie ma czym przytroczyć kijków...to już na pewno bym go nie wybrał...nie zauważyłem Twojego postu,a na pewno bym wcześniej napisał.Dasz komuś w prezencie...kupisz drugi :)

duncan76

Pn 03 wrz, 2018

Mam Deutera Futurę z siatką - wentylacja jest znacznie lepsza niż w plecakach przylegających, w każdym razie ja widzę różnicę. Inna sprawa, że siatka pogarsza funkcjonalność z powodu przewężenia w środkowej części plecaka.
Co do klapy - ja plecaka w góry bez niej bym nie kupił. Raz,że przyzwyczaiłem się do noszenia wielu rzeczy w "klapowych" kieszeniach, dwa - zamek w tak newralgicznym miejscu jak główny otwór ładunkowy jest bardziej zawodny.

Powrót do Sprzęt, szpej