Najlepsze plecaki ~70L (w miejsce Natalexa)

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Dżordż

Ulubione góry: Gorce

Najlepsze plecaki ~70L (w miejsce Natalexa)

Wt 21 sie, 2018

Na forum jest mnóstwo tematów o plecakach, ale większość albo szuka niskiej ceny, kompromisu, albo mniejszej pojemności.
Własnie wróciłem z tygodniowej wyprawy, w trakcie której tachałem Natalexa Solothurn 70+10, w który zapakowałem się dla dwóch osób (druga mocno nieletnia).
Po pierwszym dniu chciałem go wrzucić w pierwszy lepszy strumień, ale jakoś dotrwałem - jednak nie wiem, czy za rok dam rade, jak będę musiał nosić na plecach graty już dla 3 osób...
Nie ważyłem nawet plecaka, ale zgaduję, że ważył sporo więcej niż 20% masy ciała, a lekki nie jestem.
Na pewno następnym razem znacznie uważniej będę się pakował, ale w to miejsce dojdzie to i owo dla kolejnego małego górołaza, więc się wyrówna. No i chociaż na Natalexa dotychczas zbytnio nie narzekałem, to jednak może jest coś, co będzie znacząca jakościową różnicą - chciałbym coś o podobnej pojemności, co jednak będzie znacznie lżej nosić.
Co brać? Namierzyłem Wolfskina, Deutera ZPacks. Na co patrzyć jeszcze, kto ma najlepszy system nośny?

Zawrat

Ulubione góry: Beskidy .Tatry .Pireneje .Bałkany.Kaukaz,

Re: Najlepsze plecaki ~70L (w miejsce Natalexa)

Wt 21 sie, 2018

proponuję zapoznać się z tym plecakiem sam od kilku lat na wyprawach z niego korzystam Plecak Deuter Aircontact Pro 70 + 15 zawieszenie super ale na plecaku się nie oszczędza jak niesie się te 30 kg ,

Dżordż

Śr 22 sie, 2018

Na ceny nie patrzę w ogóle, przynajmniej na razie.
Mój Natalex w razie potrzeby pociągnie pewnie kolejne 15 lat, wygląda jak nowy.
Szukam czegoś innego, bo chciałbym jednak mniej dostawać w krzyż od noszonego ciężaru - a tego Natalexa jakoś non-stop podregulowuje i ciągle mam wrażenie, że nie jest idealnie.

Póki co, mam na liście "do sprawdzenia/obmacania/przymierzenia":

Deuter Aircontact Pro 70 + 15 (podobno nie można podregulowywać bez zdjęcia z pleców?)
Deuter Aircontact 75 + 10 (podobno nie można podregulowywać bez zdjęcia z pleców?)
ULA Camino 2
Jack Wolfskin DENALI 75 MEN

Zawrat

Ulubione góry: Beskidy .Tatry .Pireneje .Bałkany.Kaukaz,

Pt 24 sie, 2018

A CO TO MA DO RZECZY (podobno nie można podregulowywać bez zdjęcia z pleców?) . JAK SOBIE WYREGULUJESZ A REGULACJA JEST BANALNIE PROSTA TO NIC WIĘCEJ NIE TRZEBA REGULOWAĆ . ZAWIESZENIE SUPER , TAKA RÓŻNICA SYRENKA - MERCEDES OCZYWIŚCIE Deuter Aircontact Pro 70 + 15 TO DLA MNIE MERCEDES .

Deuter Aircontact Pro 70 + 15 (podobno nie można podregulowywać bez zdjęcia z pleców?)
Deuter Aircontact 75 + 10 (podobno nie można podregulowywać bez zdjęcia z pleców?)

Dżordż

Pt 24 sie, 2018

Nie wiem, czy ma znaczenie - w przypadku Natalexa na pewno tak, Deutera nie miałem okazji testować, może w nim to nieistotne.
Oglądałem sobie ostatnio Mystery Ranch Teraframe 80 i Terraplane. 2x droższe od Deutera, ale przy nich to Deuter wygląda jak syrenka przy mercedesie. No, może jak opel ;)
Ktoś na forum używał?
O Wolfskinie trochę popytałem tu i tam i generalnie użytkownicy niespecjalnie go chwalą, więc odpuszczam.
zpacks jakoś do mnie nie przemawia, też odpuszczam.

Innymi słowy, na tę chwilę rozważam opcję "budżetową" czyli Deutera, oraz opcję "Full Wypas" czyli Mystery Ranch.
Wszelkie dalsze sugestie i wskazówki mile widziane.

Powrót do Sprzęt, szpej