Plaster na otarcia

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

barbara

Ulubione góry: Tatry

Plaster na otarcia

So 29 wrz, 2018

Hej
Znacie może jakieś sprawdzone plastry na otarcia?
Regularnie wracam z bolącą piętą i plastry które używam w trakcie chodzenia przesuwają się no i jest masakra z nogą.
A może zastosować przed wyjściem w góry już jakiś plaster, taśmę, profilaktycznie przed otarciami?
Są to miejsca zawsze te same, więcwiedziałabym gdzie przykleić.
Co radzicie?

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Re: Plaster na otarcia

N 30 wrz, 2018

Przyklejony w trudnym miejscu na stopie plaster dobrze jest przybandażować cienkim bandażem żeby zniechęcić go do odklejania się i przesuwania. Dopiero co robiłem to koleżance i pomogło. Jeżeli but nieustannie ogryza ci piętę może warto go obić młotkiem od środka w tym miejscu? Coś takiego robiłem niejednym butom i pomagało.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

barbara

Pn 01 paź, 2018

Dziękuję, spróbuję tak zrobić.

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Pn 01 paź, 2018

Zwykłe plastry z reguły nie wytrzymują wielogodzinnego kontaktu z butem ze względnu na zbyt duże siły tarcia but-plaster. Zewnętrzna powierzchnia plastra powinna być bardzo śliska, żeby cisnący but mógł się po niej ślizgać i tym samym nie będzie przesuwać plasterka na bok. Ja czasem stosuję coś takiego jak sikikonopodobne nalepki "Salvequick, Foot Care, plastry na otarcia i pęcherze" i sprawdza się to o wiele lepiej.

barbara

Śr 03 paź, 2018

Właśnie je kupiłam, spróbuję je już w piątek :-)

Powrót do Sprzęt, szpej