Buty trekkingowe - jak najlżejsze

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

monikat

Ulubione góry: nie mam

Buty trekkingowe - jak najlżejsze

Wt 02 paź, 2018

Hej :)
Wybieramy się z mężem w półroczną podróż po Azji. W związku z tym nasze plecaki muszą ważyć jak najmniej. Nasze obecne buty trekkingowe ważą zdecydowanie za dużo.
Będę wdzięczna za polecenie butów trekkingowych (damskich i męskich), które będą jak najlżejsze.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Re: Buty trekkingowe - jak najlżejsze

Wt 02 paź, 2018

Pytania: Bardziej północ czy bardziej południe Azji? Syberyjska tajga czy kambodżańska dżungla? Tybet i Himalaje czy miasta na nizinach i wybrzeżu? I najważniejsze jaki budżet?

Przyznam, że w poście nie ma nic o tym jaki charakter wyprawy.

monikat

Ulubione góry: nie mam

Pn 15 paź, 2018

Stefanek napisał(a):Pytania: Bardziej północ czy bardziej południe Azji? Syberyjska tajga czy kambodżańska dżungla? Tybet i Himalaje czy miasta na nizinach i wybrzeżu? I najważniejsze jaki budżet?

Przyznam, że w poście nie ma nic o tym jaki charakter wyprawy.

Azja południowo-wschodnia - głównie Chiny, Wietnam, Filipiny, Indonezja
Tereny o niskim/ średnim poziomie trudności- nie mamy jakiegoś ogromnego doświadczenia, więc bez ekstremalnych wyzwań i też takie wyprawy nie będą głównym elementem naszej podróży.
Budżet: w granicach rozsądku.
Będę wdzięczna za odpowiedź :)

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Pn 15 paź, 2018

Hmmmmm... Wygląda mi na to, że będzie sporo wycieczek wśród lasów tropikalnych. Może Meindl Jungle Boot?

jest specjalnie opracowany na długie operacje w gorącym i wilgotnym klimacie w zakresie temperatur od +10 - + 40 °C. w terenie wilgotnym i mokrym.

Powrót do Sprzęt, szpej