Druga warstwa i ochrona przed wiatrem

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

The_Szczypior

Ulubione góry: Beskid mały

Druga warstwa i ochrona przed wiatrem

Cz 04 paź, 2018

Witajcie. Edytuję całkowicie post, bo nawet dla mnie samego jest ciężki do ogarnięcia :D

Do sedna.. Szukam drugiej warstwy na bieliznę termoaktywną. Najlepiej, by trzymała ciepło, dobrze odprowadzała wilgoć i chroniła przed wiatrem. Jestem świadom, że nie obejdzie się bez rozbicia tego na przynajmniej dwa ciuchy. Ale właśnie.. Jaka kombinacja?

1. polartec power stretch (który wszyscy kochają, a ja nie wiem w czym tkwi jego fenomen, poza oddychalnością) /
2. Polartec thermal pro (high loft) / classic 100 / 200 / (czyli typowe ocieplacze) +
3. Jakaś bluza windstopper czy bardziej kurtka softshell?
A może któraś z punktu 1 i 2 sama w sobie już chroni przed wiatrem?

Z tego co wyczytałem, najbardziej zaawansowaną technologią jest polartec thermal pro high loft. Grzeje, oddycha i ma najmniejszy do tego stosunek wagi. Ale nie chroni przed wiatrem. Więc w parze do tego Polartec Power Shield (Nieprzemakalny, ale nadal bez membrany) z pewnie mniejszą, ale nadal dobrą oddychalnością. Czy to dobry pomysł?

m___s

Ulubione góry: Bieszczady

Re: Druga warstwa i ochrona przed wiatrem

Cz 04 paź, 2018

O jakiej aktywnosci w gorach rozmawiamy? Bo od tego zalezy dobor odziezy.

Power Stretch w gorach sprawdza sie bardzo dobrze bo daje wzgledne cieplo, dobra oddychalnosc i co najwazniejsze nie krepuje ruchow w zaden sposob.

Ja osobiscie przez wiekszosc czasu uzywam strecha + kurtke softshell gdy dosyc mocno wieje i oczywiscie membrana podczas deszczu.

The_Szczypior

Ulubione góry: Beskid mały

Re: Druga warstwa i ochrona przed wiatrem

Cz 04 paź, 2018

Zwykły Trekking. Żadnych extremalnych maratonów, czy wspinaczek. Hardshell mam, skupiam się tutaj tylko na czymś do grzania/odprowadzania wilgoci i ochronie przed wiatrem :)
Ponieważ ciuchy te (a przynajmniej jedną z bluz) ma mi służyć na codzień, to stawiam bardziej na ciepło, niż nieskrepowane ruchy.

Powrót do Sprzęt, szpej