Bielizna, czy koszulka

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

The_Szczypior

Ulubione góry: Beskid mały

Bielizna, czy koszulka

Śr 24 paź, 2018

Witajcie. Kolejny etap kompletowania sprzętu na co dzień i w góry i kolejne moje pytanie :)

Na forach, w specyfikacjach produktów.. Często widzę, że nawet bluzy nadają się bezpośrednio na skórę. Ale do mnie to jakoś nie przemawia. Chcę zostać przy systemie bielizna/koszulka - bluza/polar - ocieplina. No ale właśnie.. Mam bieliznę Brubeck o średniej grubości. Więc na szlaku, podczas chłodu by się sprawdziła. Ale tylko pod jakąś koszulką. Bo sama w sobie jest na mnie tak opięta, że traktuję ją tylko jako ukryte docieplenie.

Nakładając na bielizę zwykłą, bawełnianą koszulkę, to idea stretcha, jako druga warstwa traci sens, bo pot zostałby na bawełnianej. Dobrze myślę?
Więc chyba nieunikniony będzie zakup koszulki odprowadzającej pot. Czy mógłby mi ktoś polecić technologię, jakiej szukać, albo konkretny model koszulki?

Powrót do Sprzęt, szpej