Oddychająca kurtka do miasta na rower

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Margot25

Ulubione góry: Gorce

Oddychająca kurtka do miasta na rower

Pn 19 lis, 2018

Witajcie.

Bardzo proszę o pomoc :).
Stoję przed koniecznością kupna płaszcza na zimę i pomyślałam o jakiejś odzieży termoaktywne że względu na to, że chciałabym w miarę możliwości jeździć na rowerze, a faktycznie zima się wtedy poce i przeziębiam.
Google wyszukalo mi produkty firmy Regatta, np. taki płaszcz regatta-romina-kurtka-kobiety-czarny
Jednak kiedy założyłam go w sklepie, miałam wrażenie, że nie przepuszcza powietrza jak zwyczajny ortalion. Miałam kiedyś kurtkę z ortalionu i szybko robiło mi się w niej gorąco, np. W tramwaju. Szybciej niż np. W płaszczu welnianym.
Moje pytanie jest następujące. Skoro ten płaszcz regatta jest z poliestru i ma membranę, to skoro ten poliester (ortalion) nie oddycha, to membrana nic mi nie da, bo tak czy tak poliester nie oddycha, czy to działa jakoś inaczej. Zastanawiam się, czy nie lepiej będzie mi oddycha płaszcz welniany.
Proszę o pomoc, muszę jak najszybciej sobie coś kupić :)

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Re: Oddychająca kurtka do miasta na rower

Pt 23 lis, 2018

Skoro ten płaszcz regatta jest z poliestru i ma membranę, to skoro ten poliester (ortalion) nie oddycha, to membrana nic mi nie da, bo tak czy tak poliester nie oddycha, czy to działa jakoś inaczej.

Ta kurtka jest z poliestru (skład tkaniny) ale nie z ortalionu (struktura włókien). Z poliestru robi się nie tylko ortalion ale i sporo innych rzeczy. To jest jakiś ich autorski materiał o nazwie "ISOTEX 5000". To czy faktycznie oddycha to nikt Ci nie powie, kup i sprawdź. Od kurtki za 250zł nie oczekiwałbym dużo ale z tego co napisałaś, potrzebna ci do miasta a nie w góry, więc może się nadawać.

Powrót do Sprzęt, szpej