Duter Trans Aplin Pro 28L, odrzucona reklamacja.

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

K0ras

Ulubione góry: Tatry :)

Duter Trans Aplin Pro 28L, odrzucona reklamacja.

Wt 20 lis, 2018

Witam,

mam dość spory problem z plecakiem trans alpine pro 28L. Po 2 tygodniach użytkowania wyskoczyła w nim dziura. Kupiłem za 600zł plecak od poniekąd czołowego producenta. Po 2 tygodniach użytkowania pojawia się dziura która nie ma charakteru rozcięcia, nie jest podarta, materiał do okola jest nienaruszony. Sam plecak jest w stanie idealnym. Tak się złożyło, że przez 2 tygodnie używałem go do jazdy tylko po mieście oraz raz w pociągu na linii Wrocław - Kraków.

Reklamacja odrzucona z powodu, tego, że uszkodzenie ma charakter mechaniczny. Super, odlotowo. Nie widziałem, że Deuter ma tak ułomną gwarancję względem Ospreya czy też Gregoyego.

Ale już mniejsza z gwarancją. Napisałem do Deuter Polska na facebook pytanie co mam z tym zrobić. Odpisano mi, że mam oddać do sklepu i jak sklep uzna reklamacje to wyśle do nich a oni albo wymienią albo naprawią w ramach reklamacji. 3 opcją była propozycja naprawy za gotówkę. Stwierdziłem, że nie będę się szczypał i jak powiedzą, że naprawiamy za gotówkę to się zgodzę - trudno. Choć nie przypominam sobie sytuacji która mogła spowodować uszkodzenie - zawsze mogę coś przeoczyć.

Plecak wysłałem, po 2 tygodniach informacja, że plecak jest nie naprawiony, uszkodzenie z mojej winy i odesłany ode mnie. To właśnie takie zachowanie najmocniej mnie zirytowało. Czemu polaków cały czas traktuje się jak gówno? Na zachodzie producent kontaktuje się właścicielem i proponuje rozwiązanie. A tutaj sytuacja wygląda tak, kupiłem topowy produkt światowej marki w segmencie rowerowym. Produkt doznał jest słabszy niż być powinien i rozdarł się no właśnie? Od wiatru? Dystrybutor zaś odrzucił reklamację i nawet nie zaproponował mi naprawy. Straciłem ponad 2 tygodnie (łącznie z transportem) na to by usłyszeć "sp****" w białych rękawiczkach powiedziane.

Co zrobić w tej sytuacji? Pisać bezpośrednio do producenta czy UoKiK?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Re: Duter Trans Aplin Pro 28L, odrzucona reklamacja.

Wt 20 lis, 2018

Trochę dziwne, że się dziurka zrobiła. Ja na takich plecakach miałem okazję zjeżdżać czochrając plecak po gołych skałach w Alpach, tak zwanym "dupozjazdem łamagi" i po 3 latach wciąż nic się z nim nie dzieje poza tym, że plecak zdecydowanie nie wygląda już na nowy a materiał z wierzchu jest trochę sfatygowany. Ale dziurek nie stwierdziłem. Co prawda mam obecnie plecak od Columbia, ale to podobna jakość, więc Deuter nie powinien być ani trochę gorszy.

Deuter powinien mieć mocne plecaki. Dziurka na zdjęciu na pierwszy rzut oka wygląda na miejscowe przetarcie z powodu wady fabrycznej. Żeby tak wytrzeć plecak Deutera to trzeba troszkę się postarać, to nie jest worek na klamoty za 100zł.

Co w takiej sytuacji z olewatorskim podejściem producenta, żeby nie zaproponować żadnego rozwiązania tylko odesłać to nie podpowiem, bo nie wiem. :(

Powrót do Sprzęt, szpej