Od Gerlach po Mont Blanc 2019.

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Czarek.

Ulubione góry: Te nie zdobyte...

Od Gerlach po Mont Blanc 2019.

Cz 22 lis, 2018

Witam.

Takie są moje plany na 2019 rok związane z górami:

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej

Gerlach - 2655 m n.p.m.
Alpspitze i Zugspitze - 2628 m i 2962 m n.p.m.
Großglockner - 3 798 m n.p.m.
Gran Paradiso i Mont Blanc - 4 061 m i 4 810 m n.p.m.

(Co do Gerlach, to jestem wstępnie umówiony z przewodnikiem, jak tylko zrobię zimowy kurs turystyki wysokogórskiej.)

Dlatego postanowiłem założyć temat, bo może ktoś ma podobne plany na przyszły rok, bo może ktoś chciałby się przyłączyć. Dobrze było by zebrać ekipę na wszystkie góry, żeby było zgranie i zaufanie, ale jeśli ktoś ma na oku tylko jeden szczyt, to też zapraszam.

Zaczynam w styczniu od kursu, a chciałbym skończyć na przełomie sierpień/wrzesień na Mont Blanc, nie później, bo kończy się sezon i było by ciężej wejść na szczyt. Pozostałe góry w środku, to raczej luźne terminy. Wystarczy zebrać ekipę, spakować wszystko do samochodu i w drogę.

Co do sprzętu.
Posiadam cały niezbędny sprzęt w góry, od ubioru, po raki, czekan, uprząż, czołówka, kask, kijki trekingowe, itd. Posiadam namiot dwuosobowy, śpiwór i karimatę.
Posiłkuje się między innymi takimi stronami:
http://koronaeuropy.pl - gdzie są trzy szczyty z listy powyżej.
http://matemountains.pl - bardzo dobrze i szczegółowo opisane wejście na Gran Paradiso I Mont Blanc

Coś o mnie, na co dzień pracuje fizycznie i codziennie ćwiczę, żeby mieć lepszą kondycje. Z racji tego, że nie mogę biegać, to chodzę na siłownie na rowerek, żeby ćwiczyć nogi.

Co do tej pory zrobiłem w górach:

Pierwszy raz w górach byłem w październiku 2017 roku, żeby zobaczyć, czy góry mnie zainteresują.
Byłem wtedy na Rusinowej polanie, Gęsia szyja, wędrowanie po szlakach, Morskie oczy i Czarny staw pod Rysami.
W góry wróciłem w 3-8 marca, gdy byłem wyposażony w trochę sprzętu. Wszedłem wtedy na Przełęcz Krzyżne od doliny Pańszczycy, dzień później wszedłem na Rysy. Warunki były dość trudne, ale nie było większego problemu.

3 maja byłem ponownie na Rysach, ponieważ za pierwszym razem przez warunki pogodowe nic nie było widać, ale dalej szlakiem zimowym.
15 lipca byłem na Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem
16 lipca Szpiglasowa Przełęcz i Szpiglasowy Wierch od strony doliny pięciu stawów Polskich, zejście do Morskiego oka.
17 lipca Giewont. Na szczęście trafiłem na taką pogodę, że prawie w ogóle nie było ludzi i Giewont to najłatwiejsze, co do tej pory zrobiłem w górach.
27 sierpnia cała Orla Perć jednego dnia w 7 godzin. Co zresztą opisywałem na forum w temacie "Orla Perć"

Jak ktoś miał by ochotę się przyłączyć, to zapraszam do kontaktu na priv lub pisać tutaj.
Chętnie przyjmę też krytyczne opinie.
Jeśli o czymś zapomniałem napisać, to pytać, a chętnie dopiszę.

Pozdrawiam.

delta75

Ulubione góry: Bieszczady,Karpaty,Kazbek,

Re: Od Gerlach po Mont Blanc 2019.

Pn 26 lis, 2018

W jakim jesteś wieku? pozdro

Czarek.

Wt 27 lis, 2018

Cześć.

Mam 30 lat i jestem z Gdańska.

Pozdrawiam.

Misiek

Ulubione góry: Bieszczady

Śr 28 lis, 2018

cze
Korona Europy - Hawerła 04.03.17; Snieżka 31.03.17; Rysy 27.06.17; Zugspitze 04.07.17; Gerlach 28.08.17; Triglav 09.07.18; Moldoveanu 03.08.18; Mont Blanc 27.08.18

Misiek

Śr 28 lis, 2018

Cześć, ja mam w planach Großglockner na przyszły rok, z tych co wyminiłeś, więc jak bedzie się coś klarować w temacie tamtego wyjazdy to daj znać.
Na reszcie szczytów byłem :).
Korona Europy - Hawerła 04.03.17; Snieżka 31.03.17; Rysy 27.06.17; Zugspitze 04.07.17; Gerlach 28.08.17; Triglav 09.07.18; Moldoveanu 03.08.18; Mont Blanc 27.08.18

Czarek.

Śr 28 lis, 2018

Cześć.

Będę miał cię na uwadze i jakby coś, to odezwę się. Nie wiem, jak tobie termin pasuje, ale na Großglockner chce wchodzić w okolicach czerwiec/lipiec, robiąc góry z listy pokolei.

Pozdrawiam.

Krzysiek81

Ulubione góry: Wszystkie

Pn 10 gru, 2018

Cześć .Jak będziesz miał więcej szczegółów to daj znać na gerlach i globsgloknera bym się wybrał pozdro.

Czarek.

Wt 11 gru, 2018

Cześć.

Na Gerlach jestem dogadany z jedną osobą, a zimą to max dwie osoby z przewodnikiem.

Ale na resztę wypraw zapraszam.

Na tą chwilę szukam najlepszego ubezpieczenia w Alpy. Jeśli ktoś ma w tym doświadczenie i mógłby doradzić, to zapraszam.

Do końca tygodnia powinienem mieć rozpisany szczegółowy plan poszczególnych wypraw. Na razie taki wstępny, bądź kilka wersji, w zależności od tego, ile osób było by na wyprawie.

Pozdrawiam.

Janek

Ulubione góry: TATRY

Wt 11 gru, 2018

Czarek. napisał(a):Na tą chwilę szukam najlepszego ubezpieczenia w Alpy. Jeśli ktoś ma w tym doświadczenie i mógłby doradzić, to zapraszam.

zapisz sie do alpenferajny

https://www.alpenverein.pl/polska

fajny masz plan,
na tych wyprawach chcesz spac w namiocie czy schroniskach ?
Pozdrawiam serdecznie
Obrazek
http://www.kochamnarty.pl/
:D

Czarek.

Wt 11 gru, 2018

Janek napisał(a):
Czarek. napisał(a):Na tą chwilę szukam najlepszego ubezpieczenia w Alpy. Jeśli ktoś ma w tym doświadczenie i mógłby doradzić, to zapraszam.

zapisz sie do alpenferajny

https://www.alpenverein.pl/polska

fajny masz plan,
na tych wyprawach chcesz spac w namiocie czy schroniskach ?

Dzięki za polecenie ubezpieczenia. Na pewno skorzystam.

Będę bardziej za tym, żeby nocować w namiocie i idąc, np. na Mont Blanc nie chce korzystać z żadnych kolejek itd. od dołu, do samej góry iść na nogach. Po to są góry, żeby na po chodzić, a nie iść na łatwiznę.

m___s

Wt 11 gru, 2018

Ja wlasnie zrezygnowalem z Alpenverein i od nowego roku wykupilem sobie ubezpiczenie PZU Bezpieczny Powrot.

O mojej rezygnacji zdecydowal fakt, ze Alpenverein to nie jest typowy ubezpieczyciel, a ubezpieczenie jest tylko dodatkiem do czlonkostwa. Na profilu agencji o Kazbeku ludzie pisali, ze mieli problem z Apelnverein poniewaz, za akcje musil zaplacic sam (jesli sie nie myle do 20tys EUR), a pozniej oni Ci zwracaja wydatek jaki poniosles. Bardzo dobrze natomiast wypowiadali sie o PZU, ze nigdy nie bylo takich problemow. Mam nadzieje, ze to nie bylo sponsorowane, ale samo ubezpieczenie jest rekomendowane przez PZA. Sam zadecydujesz, ale warto wglebic sie w szczegoly.

Roznice pomiedzy ubezpieczycielami masz w linku ponizej:

https://8a.pl/8academy/ubezpieczenie-na ... ny-wyjazd/

Oskar99

Ulubione góry: Tatry

Pn 31 gru, 2018

Cześć
mega fajny plan i jeśli jest tylko możliwość to chętnie się przyłącze

Marek3105

Wt 08 sty, 2019

Cześć,

Jakbyś chciał wchodzić na Zugspitze w okolicach 13-14 albo 27-28 lipca, ewentualnie 24-25 sierpnia to te terminy mam bez wyjazdów i chętnie dołączę :)

Czarek.

Wt 08 sty, 2019

Cześć.

Alpspitze i Zugspitze chce wejść w okolicach połowy maja, jak tylko wąwóz Höllentalklamm będzie otwarty.

W tym roku 2 maja byłem w Garmisch-Partenkirchen i przy okazji wszedłem na szlak, ale niestety wąwóz był jeszcze zamknięty, a teoretycznie otwierają z początkiem maja. Szkoda, że był zamknięty, bo zrobiłbym dłuższy rekonesans.

Góry chce zdobywać według wysokości, dlatego lipiec, czy sierpień z Zugspitze niestety odpada.

Na tą chwilę pewny jest kurs i Gerlach 9-10 marca, dwa dni, gdyby pierwszego dnia pogoda nie pozwalała wejść.

Pozdrawiam.

kurson

Cz 10 sty, 2019

Cześć,
byłem już co prawda na Blancu ale chętnie bym się dołączył do twoich podbojów, w skrajnym przypadku nawet na blanca wszedł ponownie, bo jak byłem na szczycie to nie było pogody i nic nie widziałem ;)
póki co jesteś sam, czy jesteś z jakąś ekipą?
Dołączyłbym się jednak od Alpspitze i Zugspitze (kiedy zamierzasz jechać?) Mam sprzęt i jako takie doświadczenie. Możliwe, że do części wyjazdów miałbym też kogoś kto by mógł się do nas dołączyć. Mieszkam w Warszawie.

Pozdrawiam,
Piotrek

Następna strona
Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów