Wildspitze skiturowo - Majówka

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Wildspitze skiturowo - Majówka

Śr 23 sty, 2019

Kontynując wątek skiturowo-majówkowy z poprzednich lat - w tym roku chciałbym zamknąć tegoroczny sezon zjazdem z Wildspitze (tego tyrolskiego).
1 maja wypada w środę, więc możnaby wyjechać właśnie 1.05 wcześnie rano i zapewne już po ciemku dojść do Breslauerhütte. Następny dzień to albo jakiś rekonesans z powrotem do schronu, albo od razu danie główne. W zjeździe rozważam albo zjazd do auta i powrót nocą do domu albo z przystankiem w schronie.
Wersja max:
1.05(śr) dojazd do Vent i dojście do schronu
2.05(cz) rekonesans/aklimatyzacja
3.05(pt) Wildspitze i zjazd do schronu
4.04(so) powrót
Samo schronisko jest wtedy jeszcze nieczynne, więc noclegi w schronie zimowym - ponoć bardzo wygodny.
Koszt - przejazd (bezyna, winiety) ok. 1000zł do podziału.

Są chętni?
Maniek

Maniek
Moderator

Re: Wildspitze skiturowo - Majówka

Pt 08 lut, 2019

Eeee no, ludziska, nikt tu na skiturach nie pomyka?
Wiem, do majówki jeszcze troche czasu, ale choć zainteresowanie ktoś by wyraził...
Maniek

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Pt 08 lut, 2019

Jestem bardzo zainteresowany :D
Tradycyjnie zgłaszam sie na listę rezerwową pieszą, a jeśli kręgosłup pozwoli podjąć treningi - to może nawet full-skitour.
Droga jest celem.

Maniek
Moderator

Pt 08 lut, 2019

No chociaż jeden się odezwał, choć akurat ten to już wcześniej "paszczą" się wyrażał.
Maniek

feler 11

Ulubione góry: Alpy

Pn 11 lut, 2019

Samo schronisko jest wtedy jeszcze nieczynne, więc noclegi w schronie zimowym - ponoć bardzo wygodny.
Koszt - przejazd (bezyna, winiety) ok. 1000zł do podziału.

Prosiłbym, żeby nie zapomnieć zapłacić za nocleg w schronie( można też przelewem). Niestety część rodaków traktuje go jako darmową okazję i nie płaci. Z tego powodu doszło do tego, że niektóre schroniska zlikwidowały schrony zimowe, bo przynosiły straty. Członkowie AV mają zniżki, a schron jest naprawdę wygodny,z dużą ilością miejsc do spania, opału w komórce i dobrze wyposażoną kuchnią.
Nie sugeruję tutaj, że macie zamiar nie płacić, tylko mam nadzieję, że przeczytają to osoby, które również będą planować nocleg w Breslauer Hütte.

Maniek
Moderator

Wt 12 lut, 2019

Przyznam, że nie znalazłem nigdzie informacji o koszcie - może słabo szukałem...
W takim układzie spodziewam się jakiejś informacji na miejscu i puszki lub numeru konta.
Dzięki za info.
Maniek

feler 11

Ulubione góry: Alpy

Cz 14 lut, 2019

W schronie jest kasa do wrzucania + cennik po niemiecku i angielsku. Cena z AV 13 euro/ osoba, bez 23 euro. Nie wiem czy jest tam podany nr konta, bo płaciłem zawsze gotówką.

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów