Buty adidas terrex ax2r beta mid. Zima czy może też lato?

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

sprajt

Ulubione góry: Tatry

Buty adidas terrex ax2r beta mid. Zima czy może też lato?

Cz 24 sty, 2019

Witam . Piszę do Was ze standardowym pytaniem w tym temacie. Planuję wyjazd w góry (tatry) na początku lutego, potrzebuję kupić buty dodatkowo, na wszelki wypadek. Szukam czegoś w czym mógłbym również ruszyć w sezon letni na szlak. W oko wpadł mi model Adidasa terrex ax2r beta. Co sądzicie o tym bucie? Ktoś miał z nimi do czynienia ? Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

k2t4s

Ulubione góry: Wszystkie :):)

Re: Buty adidas terrex ax2r beta mid. Zima czy może też lato

So 26 sty, 2019

Luty, Tatry i takie buty, to chyba średnio. Będą za miękkie, żeby założyć raki koszykowe.

sprajt

N 27 sty, 2019

W oko wpadły mi również Salomon Mudstone Mid 2 GTX. To juz chyba lepszy wybór ?

k2t4s

Ulubione góry: Wszystkie :):)

N 27 sty, 2019

Jeżeli myślisz poważnie o Tatrach zimą, to zapomnij o tego typu butach. Ale jeżeli interesują Cię spacery dolinami, to te buty będą odpowiednie.
Zimowy but górski ma usztywnioną konstrukcję i sztywną podeszwę, a wszystko po to, by dobrze pracowały z rakami, czy to automatami,
półautomatami, czy też najpopularniejszymi, koszykowymi.
Miękki but nie nadaje się pod raki.
Udaj się najlepiej do najbliższego sklepu górskiego, pooglądaj, przymierz kilka par butów, podpytaj sprzedawcę (na ogół mają dobrą wiedzę).
Zobaczysz które leżą Ci najlepiej i możesz potem poszukać na necie, czy nie kupisz wybranego obuwia taniej, niż w sklepie stacjonarnym.

sprajt

N 05 maja, 2019

Nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego spytam tutaj. Buty marki Salewa, co.możecie o nich powiedzieć ? Cena jest adekwatna do jakości ?

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

N 05 maja, 2019

sprajt napisał(a):Nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego spytam tutaj. Buty marki Salewa, co.możecie o nich powiedzieć ? Cena jest adekwatna do jakości ?

Jakość jest dobra. Ale nie są lepsze od innych topowych marek. Moim zdaniem jakość bardziej zależy od konkretnego modelu a nie od całej marki, która może wypuszczać zarówno bardzo udane jak i mniej udane partie. Bierz co chcesz tylko nie Macarthur. :)

kamikal

N 05 maja, 2019

Salewa , według mnie robi średniej jakości buty , lepiej wychodzi im produkcja odzieży. Buty posiadam Mountain Trainer Mid Gtx i jestem średnio zadowolony , kupiłem je w cenie 500 zł w promocji w sklepie górskim ale membrana całkowicie nie radzi sobie w śniegu i przemakają . Także nie polecałbym ich na zimę , wiosnę w Tatry . W lato i na wczesną jesień w tatry powinny być ok i na wiosnę , lato, jesień w innych niższych górach niż Tatry również.

Co do innych modeli tej firmy się nie wypowiem, może i są udane .
Z firm butów polecałbym la sportivy, aku, scarpy .

sprajt

Wt 07 maja, 2019

Właśnie myślałem nad zakupem Mountain Trainers-ów . Aktualnie najniższa cena to 670 zł. Zależy mi na bucie, który wytrzyma lato ale również pochodzę w nich sporadycznie w zimę po dolinach.

EDIT:
Co sądzicie o LA SPORTIVA TX5 GTX?

Powrót do Sprzęt, szpej