Buty ASOLO

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

PiotrS

Ulubione góry: Gorce

Buty ASOLO

So 26 sty, 2019

Szanowne Koleżanki i Koledzy

Dokładnie 6 lat temu (grudzień 2012) zakupiłem buty męskie Asolo TPS 535 MM za sumę bliską 800,00 zł w jednym z tzw. sklepów górskich w centrum Krakowa.

Zależało mi wówczas na zakupie solidnego i wytrzymałego obuwia, choć buty kupowałem z zamiarem noszenia ich podczas standardowych jednodniowych wycieczek po Beskidzie lub Gorcach. Turystykę górską uprawiam w miarę możliwości kilka razy w roku, ale przedmiotowe buty oszczędzałem ze względu na ich cenę. Sprowadziło się to do tego, że wszystkie wycieczki, które odbyłem dotąd w tych butach można by dosłownie policzyć na palcach obydwu rąk. W rezultacie stopień zużycia tego obuwia jest bardzo nikły! Podeszwy nie są w zasadzie w ogóle starte, skóra jest cała, wkładki i wnętrze jak to po dosłownie kilku wycieczkach. W dniu dzisiejszym zaliczyłem rutynowy spacer po w miarę górzystym Lesie Wolskim na dystansie raptem paru kilometrów. Po godzinie marszu od prawego buta zaczęła się odwarstwiać podeszwa, spod której zaczęło się wysypywać sproszkowane tworzywo. To samo zaczęło się robić z drugim butem. Rozumiem, że od czasu zakupu minęło już 6 lat, ale inwestowałem w porządne buty wiedząc, że nie mogę sobie pozwolić na ich częste używanie w myśl zasady rzadko ale wygodnie i bez obawy o jakość.
Choć przyznam, że przedmiotowe obuwie jest bardzo wygodne to materiał z jakiego jest wykonane pozostawia sobie wiele do życzenia. Wiem już, że nigdy nie zdecyduję się na zakup obuwia tej firmy i to jeszcze za taką cenę. Odradzam to także innym amatorom wycieczek górskich, którzy podobnie jak ja uprawiają turystykę górską od przypadku do przypadku.
Osobom zainteresowanym tym problemem mogę przesłać zdjęcia tego obuwia dokumentujące odwarstwienie podeszwy.

Pozdrawiam serdecznie.
Piotr

Powrót do Sprzęt, szpej