Mont Blanc- 16-23 sierpien 2019.

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Julek

Ulubione góry: Tatry

Mont Blanc- 16-23 sierpien 2019.

Pn 25 mar, 2019

Witam,
Czy ktos moze wybiera sie na Mont Blanc w okresie 16-23 sierpien 2019 ?
Pozdrawiam
Julek

conyo

Ulubione góry: Karpaty

Re: Mont Blanc- 16-23 sierpien 2019.

So 06 kwi, 2019

Więcej szczegółów.... interesuje Cie samochód, samolot? Może chętny byłbym....

Julek

Pn 08 kwi, 2019

Cześć.
Frune z Uk tak ze jedyna opcja to spotkanie na miejscu. Plan jest w miarę prosty. 16 sierpnia dotarcie na pole namiotowe Les Houches prawdopodobne późnym wieczorem a od 17 ogień. Myśle żeby rozbić się na tete rousse i uderzyć stamtąd na szczyt. Wiadomo wszystko zależy od warunków, samopoczucia i oczywiście nowych francuskich zasad rezerwacji pola na tete i dostępu na szlak. W piątek 23 już powrót do UK. Oczywiście jestem otwarty na różne opcje i propozycje.
Pozdrawiam Julek.

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Wt 09 kwi, 2019

Tylordurden

Ulubione góry: Vysoke Tatry

Śr 10 kwi, 2019

Czyli skoro pierwszenstwo maja przewodnicy to ciezko bedzie sie przebic samemu, moze nie byc juz miejsc gdy otworza rezerwacje dla amatorow...
Jestem tez ciekaw ile osob pojdzie na dziko tego roku bez sprawdzania najnowszych informacji, kwoty podane na samym dole troche kosmiczne :)

Julek

Śr 10 kwi, 2019

Jak narazie jestem dobrej myśli i mam nadzieje ze uda się zaklepać tak zwany base camp na Tete rousse. Widziałem na forum ze ktoś się tam wybiera w czerwcu tak ze trzeba będzie się dopytać co i jak w razie porażki z rezerwacja. Na dzień dzisiejszy to jedynie bardzo słabo z chętnymi na wycieczkę turystyczna na MB.

Tylordurden

Śr 10 kwi, 2019

Akurat ja sie wybieram, z kolezanka i przewodnikiem :) Przewodnik bedzie sie staral zrobic rezerwacje, ja osobno tez zeby miec wiecej dni i mozliwosci ataku. Dam znac jak poszlo, wstepnie dzialamy od 8 czerwca jakos.

viking

Śr 10 kwi, 2019

Tylordurden napisał(a):Akurat ja sie wybieram, z kolezanka i przewodnikiem :) Przewodnik bedzie sie staral zrobic rezerwacje, ja osobno tez zeby miec wiecej dni i mozliwosci ataku. Dam znac jak poszlo, wstepnie dzialamy od 8 czerwca jakos.

Z francuskim przewodnikiem ?

Tylordurden

Cz 11 kwi, 2019

Z polskim, ktory posiada te same uprawnienia co Francuziki, full legal.

Czarek.

Ulubione góry: Te nie zdobyte...

Cz 11 kwi, 2019

Tylordurden napisał(a):Z polskim, ktory posiada te same uprawnienia co Francuziki, full legal.

Tak z ciekawości, ile będziesz z koleżanką płacił za przewodnika?

Janek

Ulubione góry: TATRY

Pt 12 kwi, 2019

Tylordurden napisał(a):Z polskim, ktory posiada te same uprawnienia co Francuziki, full legal.

Jeśli ma takie same to poprostu zarezerwuje a nie tylko będzie się starał

Napisz po powrocie jak było - powodzenia
Pozdrawiam serdecznie
Obrazek
http://www.kochamnarty.pl/
:D

Tylordurden

Pt 12 kwi, 2019

Janek napisał(a):

Jeśli ma takie same to poprostu zarezerwuje a nie tylko będzie się starał

Napisz po powrocie jak było - powodzenia

Teoretycznie tak, w praktyce powiedzial jednak ze z Francuzikami roznie bywa.
Dam update jak uda sie cos zarezerwowac.

Czarek. napisał(a):

Tak z ciekawości, ile będziesz z koleżanką płacił za przewodnika?

Standardowy koszt za 2 osoby to 2500euro. Sprawdzalem u kilku przewodników, wszyscy podaja podobna cene.
My sie dogadalismy ze aklime robimy sami i on do nas dolaczy na atak szczytowy na 2-3 dni, wiec dostalismy lepsza cene. Nie chce dokladnie mowic ile bo jeszcze dogadujemy.

feler 11

Ulubione góry: Alpy

Pn 15 kwi, 2019

2500 euro :shock:
Jak kiedyś śpiewała Budka Suflera: "za marzenia słono płaci się..."

duncan76

Śr 17 kwi, 2019

Pomijając już to, że wszystko co ostatnio jest związane z Mont Blanc wywołuje u mnie odruch wymiotny, to zastanawiam się skąd taka a nie inna cena? Ktoś to kalkuluje, jakieś rzeczywiste koszy? Czy tak se grupa wymyśliła? To samo zresztą dotyczy np. przewodnika na Gerlach - skąd akurat 1200 zł a nie np 800 albo 2000? I ciekawe jak się do tego mają przepisy antymonopolowe i dotyczące zmowy cenowej?

viking

Śr 17 kwi, 2019

duncan76 napisał(a):Pomijając już to, że wszystko co ostatnio jest związane z Mont Blanc wywołuje u mnie odruch wymiotny, to zastanawiam się skąd taka a nie inna cena? Ktoś to kalkuluje, jakieś rzeczywiste koszy? Czy tak se grupa wymyśliła? To samo zresztą dotyczy np. przewodnika na Gerlach - skąd akurat 1200 zł a nie np 800 albo 2000? I ciekawe jak się do tego mają przepisy antymonopolowe i dotyczące zmowy cenowej?

Co do przewodników Słowackich , to cena ustalona odgórnie ( jest stała od kilku lat) , tylko, ze rzadko kiedy ona trafia do .........kasy państwowej :-)

Natomiast cena uslugi przewodnika idacego na szczyt alpejski , jest równiez ustalona przez organizacje alpejskie, na podstawie wysokości, charakteru szczytu (lodowiec), długosci drogi, potrzebnego sprzętu, ilości osób, którą zabrać, odległosci ro miejsca startu itd. (podobnie wycenia się cenę noclegu w schroniskach, tu jeszcze dochodzi własność prywatna,, dzierzawa, państwo) ) , Jeżeli idziesz z przewodnikiem np francuskim, to masz zagwarantowane miejsce w schronisku (sam za nie zapłacisz, ale miejsce masz na 100%) ,
NAJWAZNIEJSZE: usługa TAM jest .............rejestrowana, (czyli wszystko legal , ubezpieczenie, podatki, etc, zarobek nie idzie w 100% do kieszeni przewodnika, tak jak w ........)
Przewodnika nie interesuje twoja forma ( skoro chesz takiej usługi , to On (i) Ci ja zapewnią) .

Czy 1200 zł za 3 osoby (po 400zł) to naprawde tak duzo , za spełnienia tatrzanskiego marzenia ? Mozna zrobiś kurs skałkowy, tatrzanski i drogą o trudnosci III samemu wejśc na szczyt (bez łaski) Koszt obu kursów to tylko ok 4000zł
Szczerze, ile wynosi twoja dniówka w pracy ? ,

Dlaczego koszt kostki masła wynosi 10 zł ?, cena paliwa w kazdym unijnym kraju jest inna ? gdzie sa przepisy antymonopolowe ? Szoook

Następna strona
Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów