Buty salewa i spodnie milo

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Madzia1970

Ulubione góry: Tatry

Buty salewa i spodnie milo

N 01 wrz, 2019

Cześć. Zastanawiam się nad wyborem butów, biore pod uwagę salewa crow gtx albo mountain trainer mid gtx. Czy dam rade chodzić w nich w lecie bez odparzenia stopy? Może macie inne propozycje pod raki w cenie do 750 złotych. Druga sprawa to spodnie, zastanawiam sie nad milo lukka gtx, uzywalabym ich także latem ale nie wiem czy nie są za cieple, fartuchy przeciwsniezne maja nie odpinane, ale nie stać mnie na kupno spodni i na lato i na zime, w grę wchodzą tez salewa pedroc 3 dst. Pozdrawiam

Stelmach

Ulubione góry: Bałkany :)

Re: Buty salewa i spodnie milo

N 01 wrz, 2019

Hej, mogę wypowiedzieć się coś o trainerach (mam co prawda krótkie bez gore, ale będzie o podeszwie ;)). Ja kupiłem je pod ferraty. Podeszwa jest umiarkowanie sztywna ale twarda. Fajnie sprawdza się w poszarpanych ścianach i nierównych skalistych nawierzchniach. Natomiast w mojej ocenie, dłuższe przejścia po gładszym terenie daje się mocno odczuć na stopie (może mogę jeszcze porzeźbić z wkładką). Dodatkowo nie najlepiej wspominam ich przyczepność na gładszych skałach, nawet suchych, ale trochę wyślizganych. Po opadach trzeba w takim terenie już mocno uważać. Porównując przykładowo do trailowych miękkich Ultra Trainów to przepaść w przyczepności. Wiadomo coś za coś.
Dlatego trochę obawiam się na ile po 1-2 wyjściach letnich (bo oczywiście można) w tego typu butach, w dodatku z membraną, nie zapragniesz jednak czegoś innego na tę porę :)
Powodzenia w wyborach!

Rzeznik_sauron

Pn 02 wrz, 2019

Co do salewa crow, to jestem sawiedziony jakością. Po 1 wyjściu zaczęły się pruć(przy połączeniu skóry z tkanina na srodstopiu) ale jak na razie to tylko ja narzekam, inne opinie są ok. Pamiętaj że to są buty w ciężki teren. Trekking po Tatrach to dla nich spacer. Osobiście chciałem trainery, ale za wąskie na moją stopę i za nic nie chciały pasować . Jeśli chodzi o spodnie to też miałem kiedyś taki sam problem, i wybrałem kompromis: spodnie milo vino i tnf resolve z hyvent(dryvent) jako hardshell. Sprawdza się idealnie.

kamikal

Wt 03 wrz, 2019

Spodnie patrząc po wadze nadaja sie na zime , waga ponad 500 g , w lecie prawdopodobnie sie w nich zagotujesz . Dokładnie też bym polecał spodnie softshellowe , a w razie pogorszenia pogody na to spodnie membranowe . Pewnie jest to większy wydatek ale pozwala na wieksze szachowanie , zależne od warunków .

PiotrZi

Cz 10 paź, 2019

Madzia1970 napisał(a):Cześć. Zastanawiam się nad wyborem butów, biore pod uwagę salewa crow gtx albo mountain trainer mid gtx. Czy dam rade chodzić w nich w lecie bez odparzenia stopy? Może macie inne propozycje pod raki w cenie do 750 złotych. Druga sprawa to spodnie, zastanawiam sie nad milo lukka gtx, uzywalabym ich także latem ale nie wiem czy nie są za cieple, fartuchy przeciwsniezne maja nie odpinane, ale nie stać mnie na kupno spodni i na lato i na zime, w grę wchodzą tez salewa pedroc 3 dst. Pozdrawiam

Cześć Lukka to spodnie przeciwdeszowe i nie nadają się na normalne używanie w lecie (jak nie pada).
Co do buty Salewa to trainery są nieco bardziej miękkie, a Crow to model bardziej zaawansowany. Trainery są bardzo uniwersalne, całoroczne. Crow to bardziej zimowe buty.

A fuj, żeby Skalnik musiał spamować :D.

Powrót do Sprzęt, szpej