Plecak, do 55cm wysoki max 500zł

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

yoseph

Ulubione góry: tatry

Plecak, do 55cm wysoki max 500zł

Cz 05 wrz, 2019

Cześć,
jak w temacie, planuje zakup plecaka który wejdzie w bagaż podręczny po kompresji, ale minimum 35L.
Głowa mi już puchnie od tego szukania a nie mam nic konkretnego nadal a czas nagli , dlatego zwracam sie z prośbą o pomoc przy wyborze.
Aktualnie mam wybrane :
1.Salomon Out Week 38 + 6
2.Plecak Deuter ACT Trail 36 EL
Nie chce wariantów z wygiętymi plecami ponieważ te plecaki ponimo dużego litrażu są bardzo wąskie w środku co w moim przypadku odpada.

Dzieki!

Stelmach

Ulubione góry: Bałkany :)

Re: Plecak, do 55cm wysoki max 500zł

Cz 05 wrz, 2019

Hej, osobiście używam Osprey Kestrel 48 (ale rozmiar S/M więc tak naprawdę 46). Wysokość pleców to ca 50cm. Wiele razy latał ze mną jako podręczny (rysiek i wizz). Jak dotąd zawsze bez problemów.
Jest ciut droższy ale może gdzieś się uda stargować.
Plecy ma lekko wygięte, nieznacznie, ale jednak, musiałbyś obejrzeć. Wg mnie jest dość pakowny acz nie można go za bardzo nabić (max 10-12kg) bo przestaje być wygodny.
Z +
-miejsce na camelbaga na plecach,
-duże kieszenie skrzelowe na bokach,
-wygodne kieszenie siatkowe na bokach i na tyle,
-kieszonki przy biodrowym,
-system szybkiego podpinania kijków (https://www.youtube.com/watch?v=JSX2iKZXw6U)
-przy odpowiednim obciążeniu bardzo wygodny,
-używam kilka lat (acz raptem sumarycznie ca miesiąc w roku) i nic się jeszcze nie uszkodziło, a trochę ocierania się po skałach zaliczył
Z -
-klapa, niestety połączona na sztywno, funkcjonuje dobrze jedynie przy nie za dużym napchaniu na wysokość w komorze głównej, potem jest bardzo niewygodna,
-dostęp do komory głównej jest trochę słaby tylko góra i dół, natomiast dzięki skrzelówkom i innym kieszonkom, można sobie radzić :)

Powrót do Sprzęt, szpej