Garmin Montana 610

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

krzysztoffr

Ulubione góry: Bieszczady

Garmin Montana 610

Wt 17 wrz, 2019

Witam !
Czy ktoś używa GPS - u Garmina model Montana 610 w polskich warunkach ?
Warto w to inwestować ?
Krzysztof

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Re: Garmin Montana 610

Śr 18 wrz, 2019

Czytałem kilka zagranicznych recenzji serii montana. Duża, ciężka i niezbyt przez to poręczna cegła o wymiarach 14.5cm na 7.5cm i wadze 300 gram czyli tyle ile ważą 8.4 calowe tablety. Co więcej solidna konstrukcja, porządne wykonanie, żywotna bateria, mnóstwo ciekawych funkcji i niestety przestarzały technologicznie wyświetlacz o niskiej jak na dzisiejsze standardy rozdzielczości 272 × 480 pikseli. Jeśli nie przeszkadza ci znaczna waga i wyświetlacz z poprzedniej dekady to bierz śmiało bo reszta to głównie zalety. Ja jednak wolę czekać na coś ciekawszego i używać smartfona.

krzysztoffr

Ulubione góry: Bieszczady

Śr 18 wrz, 2019

Dzięki za pomocną informację.
Krzysztof

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Cz 19 wrz, 2019

Z nawigacji na telefon to moim zdaniem najlepszy jest Koomot. Ma bardzo czytelne mapy, prostą obsługę i szybkość działania jest wzorowa. Ta apka moim zdaniem nie ma większych wad. Za mapy offline trzeba zapłacić 160zł.

Naviki jest popularne, działa bardzo sprawnie, ma czytelny i funkcjonalny interfejs ale mi nie podeszła bo mapy wyglądają trochę brzydko. Bardzo popularna jest też MapaTurystyczna. Świetnie oznaczone wszystkie szlaki kolorami. Ma jednak wadę taką, że jakość mapy topograficznej to lipa taka jak w mapach google. Jest też Alpenvereinactiv w którym mapy wyglądają rewelacyjnie, nawet nieco lepiej niż w Komoot, ładniejszych i czytelniejszych chyba jeszcze nie widziałem. Niestety interfejs pomimo ogromu funkcji jest tylko po niemiecku i w dodatku niezbyt intuicyjnie rozplanowany.

Powrót do Sprzęt, szpej