Grom Protektor Vs Haix Nepal Pro

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Urbanikov

Ulubione góry: Beskidy, Tatry

Grom Protektor Vs Haix Nepal Pro

Pt 01 lis, 2019

Witam serdecznie przymierzam się do zakupu butów zarówno na zimę jak i na wszelkiego typu wyprawy moją uwagę przykuły dwa modele Grom Protektor Plus( ewentualnie bez plusa) i Haix Napal Pro 2 gatunku. Zaznaczę, że gromy kupiłem już jakiś czas temu i obecnie są już styrane lecz nadal dzielnie się trzymają.
I tu moje pytanie które z nich lepiej nadały by się na różnego typu wyprawy także i górskie na które często wyjeżdżam z racji, że z pochodzenia jestem góralem i miło jest wrócić do rodziny w rodzinne strony( zaznaczę, że raczej nie zamierzam się w tych butach wspinać po skałach) Buty będą tyrane w deszczu, błocie wodzie i śniegu zależy mi na nieprzemakalności a z tym gromy już miały lekki problem( Mówię tu o chodzeniu po miejscu gdzie woda sięga do 2/3 buta jak i ogólnej wytrzymałości i zdaję sobie sprawę, że za naprawdę porządne buty trzeba pewnie wydać więcej, ale uczciwie przyznaje, że nie mam a butów potrzebuje na już
Haixy 1 klasy kosztują około 1tys ( więc za drogo) 2 klasa według opisu charakteryzuje się wadami kosmetycznymi oraz brakiem gwarancji jedynie możliwością zwrotu do 14 dni. Buty te mają również gore-tex z tego co wyczytałem na różnych forach haixy 2 gatunku są raczej chwalone.
I tu pytanie czy warto dopłacać tą stówkę więcej (zaznaczę, że to mój maksymalny budżet)
czy będą lepsze ewentualnie co wy byście polecili ( zaznaczę, że potrzebuje butów raczej wysokich i nie gumiaki nie spełnią tego zadania :D )
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

zolw

Ulubione góry: Beskidy

Re: Grom Protektor Vs Haix Nepal Pro

So 02 lis, 2019

Z nudów zerknąłem na oba modele. Wydaje mi się ze zdjęć, że Grom mają niższy bieżnik. Jak piszesz, że z nieprzemakalnością mają problem to też nie za ciekawie. Trudno powiedzieć jakie wady będzie miał Nepal 2 gatunku. Też mogą przemakać. Mogą być kiepsko podklejone albo coś. Poza tym sugerowana cena 1 gatunku wydaje się dość wysoka (1000 zł) jak na tego typu but.

Mi udało się kiedyś kupić buty trekingowo/spacerowe w góry z Gore Tex'em za 400 zł przecenione z 600 zł. To było z dobre 15 lat temu. Już dawno je rozwaliłem ale spełniały swoje zadanie. Służyły w Alpach czy na Głównym Szlaku Beskidzkim. Rzeczywiście były nieprzemakalne, choć z czasem troszkę wody już przepuszczały.

Ja bym poszukał jeszcze czegoś w kategorii trekingowe. A jeśli nie znajdziesz a wierzysz w opinie o Haixach to brałbym je właśnie. Nie ma co się przywiązywać do jednego modelu. Inne mogą być lepsze albo i gorsze. Warto wypróbować. No chyba, że Grom są mega wygodne dla twojej stopy i już sprawdzone to wtedy bym się zastanawiał.

Urbanikov

Ulubione góry: Beskidy, Tatry

N 03 lis, 2019

Gromy miałem zaledwie rok przechodzą teraz do rangi butów do użytku codzienno-tyraniowego jako, że poprzednie się zużyły a chcę mieć jedne buty właśnie na wyprawy. Nie miałem jak dobrze sprawdzić gromów bo tak ja pisze miałem je rok, ale wygoda jest zaskakująca, świetnie się w nich chodzi. Co do przemakalności to przez naprawdę długi czas włóczyłem się po bagnie i wtedy zaczęły nieznacznie przepuszczać wodę, tylko nie wiem skąd bo być może coś zaczęło wsiąkać od góry. Ogólnie według mojej chorej ideologi buty mają z powodzeniem robić za gumiaki gdyż jest to często pożądane na wyprawach.

zolw

Ulubione góry: Beskidy

Pn 04 lis, 2019

Po roku się zużyły? Chyba szybko. Zrób sobie tabelkę i je porównaj.

Grom
+świetnie się w nich chodzi
+nieprzemakalność zadowalająca
+niska cena
-niski bieżnik
-w rok się zużyły

Haix
+membrana gore tex
-drugiego gatunku
-droższe
mogą ale nie muszą obcierać

Powrót do Sprzęt, szpej