Na czym jeździcie?

Na rowerze po górach. Kolarstwo górskie trekkingowe, propozycje tras... słowem wszystko o dwóch kółkach i paru rurkach.

Moderator: Moderatorzy

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Re: Na czym jeździcie?

So 05 sie, 2006

tRaPeR napisał(a):...ale patrząc na tutejsze drogi...

Ja "uszosowiłem" swoją maszynkę zakładając slicki. Calówki na nasze asfalty to jednak nieporozumienie. Jedzie się łatwo i szybko, ale zysk czasowy zabierają (w nadmiarze) kolejne łatania snake'ów. Nie wyrabiam z łatkami. Nie mogę pojąć, jak radzą sobie szosowcy na tych dziurach? Teraz mam na obu kołach półtoracalówki. I to jest rozsądny kompromis. Zastanawiam się jednak nad poskładaniem sobie trzeciego roweru, właśnie na szosę. Jeśli do tego dojdzie, to pewnie na bazie ramy trekkingowej. Szosówka wydaje się taka delikatna ;)

Pozdrawiam i życzę powodzenia na wycieczce.
Marek
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

lider

Śr 09 sie, 2006

tRaPeR napisał(a):Nic dziwnego Author to czeska firma :) O dziwo która wybiła sie na rynku światowym i jest w czołówce firm rowerowch. Bardzo porządna firma. Gorąco polecam.

No niezupełnie. Authorowi daleko do zaawansowania technicznego najlepszych marek, jak np. Specialized, Kona, czy rocky mountain.
Authora mozna sklasyfikowac jako "klasę średnią" o ile nie "średnią niższą", stosujac samochodową terminologię.

Danny

N 03 wrz, 2006

Rama: Merida Matts Sport 500 2006r.
Korba: Shimano LX
Przerzutka tył: Shimano XT
Kaseta: Shimano Deore
Przerzutka przód: Shimano Sis :lol:
Koła: Przód standard no name z trekkingu
Koło tył: Piasta Novatec na maszynówkach
Obręcz Mavic MX317
Sztyca: Dangerous Mike
Siodełko: Selle Italia Tans AM
Amortyzator: SR Suntour XCP 75 LO

Dyzma

Śr 13 wrz, 2006

Wheeler 600 kupiony 11 sierpnia przekręciłem juz 580km

petruss1990

Ulubione góry: Tatry

Wt 17 lis, 2009

Składana kolarzówka na sh105 z allegro. 5000 roczni rekord 230km za dzień.

Niestety po górach nie jeżdżę. Daleko ode mnie...
Ostatnio edytowano Wt 17 lis, 2009 przez petruss1990, łącznie edytowano 1 raz
Nie można kochać ojczyzny nie kochając miejsca w którym się człowiek urodził......

hesse21

So 10 kwi, 2010

Górski jedyny w swoim rodzaju Giant Sierra z 2005 roku, którego po prostu uwielbiam i który nigdy nie wymięka ;) Od nowości taki sam, bez przeróbek.
Życie alpinisty nie jest proste za to kolorowe.

metys

Pt 04 cze, 2010

a ja tam jeżdże od kilkunastu lat na rowerze "no name" i wytrzymuje nawet ponad 150 km jednego dnia w różnych warunkach i na różnych trasach :)

fakt że po niezliczonej liczbie napraw i zaczyna sie już rozsypywać ale puki ma kierownice i dwa koła to da sie jeździć :D

borys

Ulubione góry: puki co brak

Śr 06 paź, 2010

ja osobiscie jezdze na dc pussy 2008r i author arh + 2007, amortyzatory marzocchi rock shox, osobiscie nie polecam rock shoxa strasznie giętkie mozna je niezle powykrzywiac;/ Koszty rowerów sa rózne zalezy do jakiej jazdy :) koszt moich 2 wyszedł okolo 15tys zł, nawet rower za taka kwote mozna zakatowac jak sie chce latac:). Najwazniejsze przy jezdzie by byl lekki i sztywny :)

dziundol

Ulubione góry: Dolomity

Wt 16 lis, 2010

To ja też się pochwalę :-) Ja jeżdżę na rowerze Pronghorn VO2 Carbon. Pewnie mało kto w ogóle słyszał o tej marce, ale jest to duński producent rowerów, specjalizujący się w budowaniu rowerów na mniejszą skalę, ale za to bardzo wysokiej jakości. Jeździłem już na wielu rowerach z najwyższej półki ale ten bije wszystkich na głowę.

alechandro-80

Ulubione góry: Beskid śląski

Pn 27 gru, 2010

Ja zasuwam na Felt Q920 2008. Przyzwoita maszynka i dość lekka w podstawowej konfiguracji, ale coraz bardziej ciągnie mnie w kierunku enduro i planuje przesiadkę na Giant reign 2. Jeżdżę głównie w Beskidzie Śląskim i Żywieckim, do ostrzejszej jazdy z górki jest sporo miejsc zatem szkoda spowalniać się małym skokiem zawieszenia :)

mrBudziol

Ulubione góry: Te małe i te duże..

So 16 kwi, 2011

Od wczoraj Cross Hexagon V4, chciałem coś mocniejszego ale niestety za dużo kasy wydałem na aparat+obiektyw, parę innych pierdół i niestety na czymś trzeba przystopować - padło na rower. Wydaje mi się że do moich potrzeb ten mi wystarczy...zobaczymy.

lucyna

Ulubione góry: teren moich uprawnień

So 16 kwi, 2011

W ubiegłym roku zamieniałam starego Athoma na Authora Dexterea MTB, kaseta shimano i co dla mnie najważniejsze ma hamulce pneumatyczne,naprawdę dobre ogumienie, dobrą wytrzymałą ramę czyli jest to dość bezpieczny rower. Stawiałam właśnie na bezpieczeństwo, poprzedni rower ostatecznie skasowałam w rzece, hamulce nie wyrobiły, a i opony były ciut stare.W swojej klasie to jeden z tańszych rowerów, ponoć żadna rewelacja, ciężki - to fakt ale znakomicie mi się na nim jeździ. Udało mi go kupić w jednym ze sklepów w Ustrzykach Dolnych w promocji dla stałego klienta więc dałam około 400 zł mniej niż wynosiła oficjalna cena. Rower i sklep polecam.
http://www.grupabieszczady.pl/

mareki

N 17 kwi, 2011

Pneumatyczne?
mareki

lucyna

Ulubione góry: teren moich uprawnień

Pn 18 kwi, 2011

Upss, jam techniczna blondynka. Przepraszam
Hydrauliczne. Chyba tak to nazywa się. W danych technicznych tak stoi: Dźwignie hamulców:Tektro Draco Hamulce:Tektro Draco, tarczowe, hydrauliczne, tarcze 160 mm
Na http://bieszczadzkieforum.pl/topic949.html o nim gadamy.
http://www.grupabieszczady.pl/

krz_ys

Ulubione góry: beskid żywiecki

Śr 04 maja, 2011

lucyna napisał(a):... i opony były ciut stare...

żeby opony zmienić to nie trzeba roweru kupować ha ha. A z ta hydrauliką to różnie bywa. Mnie parę razy zawiodła. osobiście gdybym mógł to bym powrócił na dobre v-ki.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Rowery