Góry Bialskie

Fotografia górska (i nie tylko). Najlepsze górskie plenery do zdjęć, zalecany sprzęt, przydatne akcesoria, ustawienia pozwalające dokonać najlepsze ujęcia.

Moderator: Moderatorzy

buba

Ulubione góry: .

Góry Bialskie

Pn 21 lip, 2008

"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest w ynikiem tego, że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Re: Góry Bialskie

Pn 21 lip, 2008

A czy chata w Bielicach (za mostkiem, przez rzeczkę) jest jeszcze studencka czy też ktoś ja sprywatyzował? Byłem tam 22 lata temu... Było przepięknie.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

buba

Pn 21 lip, 2008

z tego co wiem w bielicach nie ma teraz zadnej chatki studenckiej :( :( ale nie znam jej losow..
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest w ynikiem tego, że ją wybrałam..."

mareki

Pn 21 lip, 2008

Błędny Rybak napisał(a):A czy chata w Bielicach (za mostkiem, przez rzeczkę) jest jeszcze studencka czy też ktoś ja sprywatyzował

http://www.sudety.info.pl/chata_cyborga/
Jest to w tej chwili prywatne schronisko, a bardziej pensjonat. Pomimo miłych gospodarzy, nie jest to juz miejsce dla plecakowych turystów.
Kiedyś w Puszczy Śnieżnej Białki (Jaworowej) powyżej miejsca gdzie Buba paliła ognisko :neutral: przy wiacie stała "prawdziwa chatka w Górach Bialskich"
Nocowałem tam kilkukrotnie. Nie spotakałęm już nigdy później tak wspaniałego miejsca, szczególnie zimą na nocleg. Potem znikneła. Mówiono, że spaliła się albo, że rozebrał ją WOP , który czasamoi nękał tam turystów. Była chatka na Przełeczy Suchej (zawsze w gorszym stanie)i na Przełeczy Płoszczyna - strażnica. A z niej najczęściej WOP gonoił. To były kiedyś wspaniałe góry, dzikie - mówino Bieszczady w miniaturze. Dziś też są fajne ale już nie tak.
mareki

buba

Pn 21 lip, 2008

masz na mysli chatke "raj"??? ktora stala nad potoczkiem niedaleko wiaty?? tez wiele slyszalam o tym magicznym miejscu... i tak mi zal ze niegdy tam nie bylam..slyszalam pogloski ze ponoc wopisci jej pomogli zniknac bo nie byla im na reke..ale nikt ich na goracym uczynku nie zlapal.. ale grunt ze jest choc wiata i kilka przytulnych szopopasnikow pelnych sianka, acz to tylko wersje letnie..

mareki

Wt 22 lip, 2008

buba napisał(a):masz na mysli chatke "raj"??? ktora stala nad potoczkiem niedaleko wiaty??

"Wiata nad Bielicami", jak ją nazywasz, jest na samej granicy rezerwatu. Od tej drogi prowadzi w góre szlak i on właśnie dociera w okolice polany, na której stała chatka. Strumienia tam nie było , a dokładnie rzecz biorąc było poniżej chatki ( ~20 m) źródełko.
"Raj" - może i tak ją nazywali niektórzy. Sam byłem wielokrotnie zdziwiony jakie nazwy funkcjonowały w różnych środowiskach różnychb chatek, których w większosci już nie ma.
mareki

buba

Wt 22 lip, 2008

to chyba mowimy o innej chatce.. ta o ktorej ja mysle stala tak jakby isc od schronu duktem nad splawami na poludnie, jakies 5 min od schronu po lewej stronie, w lesie , ponizej drogi

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Wt 22 lip, 2008

mareki napisał(a):Jest to w tej chwili prywatne schronisko, a bardziej pensjonat. Pomimo miłych gospodarzy, nie jest to juz miejsce dla plecakowych turystów.

No tak. A kiedy tam byłem ostatnio to się "budowała" chata studencka i potrzeba było rąk do pracy - moich też. Kobieta mnie stamtąd wyciągnęła (chyba w porę bo już tam zaczynałem zostawać) najpierw na Śnieżnik a po tem jeszcze dalej... Może i dobrze?
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

tjilatjila

Ulubione góry: Sudety

Pn 04 lut, 2019

chatka bialskie.JPG
Czy chodzi o tę chatkę? szło się od wiaty duktem, i przy drugim spławie w lewo w las. zdjęcie w ząłączniku.

buba napisał(a):to chyba mowimy o innej chatce.. ta o ktorej ja mysle stala tak jakby isc od schronu duktem nad splawami na poludnie, jakies 5 min od schronu po lewej stronie, w lesie , ponizej drogi
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Powrót do Fotografia górska