Dolomity

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

amazonka

Ulubione góry: DOLOMITY

Re: Dolomity

Śr 15 cze, 2011

Znam twoja stronkę, kiedyś przed wyjazdami drukowalismy sobie z niej potrzebne informacje:)
DZIEKI
:)
ale ze mnie gaduła straszna....:)

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Śr 15 cze, 2011

Witam ,

Jarek_K napisał(a):
Totez na waszym miejscu - jade autem pod samo schr Valisinella i tam zostawiam auto ( on jest płatny....ale w sezonie)

Czyżby coś się zmieniło w kwestii płatności za parking przy schr. Vallesinella? W sezonie 2009 roku był za free, jak również przejazd autem z Madonny do Vallesinelli (przy czym można było to zrobić bardzo wcześnie rano, albo po 19-tej). W ciągu dnia nie wpuszczali samochodów - można było tam dostać się tylko busem.
Pozdr. Jarek

Jarku w sezonie( 2007,2008, 2009,2010r) dojazd na parking przy schronisku był płatny (w zależności jak wypadł pierwszy weekend lipca ew. ostatni weekend czerwca) tj 01.07-26.08 kierowcy płacili w godz 9.00-15 00 (16), a ruch kierowany był przez uprawnione do tego osoby w zielonych mundurkach.
Było to tak: o godz 8.50. sprawdzano ilość wolnych miejsc i po otrzymaniu tychże wiadomości przez krótkofalówki - o godz 9.00 wpuszczano (za opłatą ) pod schronisko tyle aut, ile było wolnych miejsc , następni chętni kierowcy czekali aż wyjedzie jakiekolwiek auto i wówczas szczęśliwiec mógł jechać pod schronisko.
Oczywiście bus "zawsze" kursował i będzie nadal kursować na tej trasie (i nie tylko tej)
Od 2010 r opłatę "wjazdową" wprowadzono już od wczesnych godzin rannych tj od godz 6.00 - zgadza się ?

Jarek_K

Ulubione góry: Tatry, Dolomity, Alpy, Beskidy

Śr 15 cze, 2011

Wtedy, gdy byliśmy w Brencie (sierpień 2009 r.), w ciągu dnia w ogóle nie chcieli nas wpuścić na drogę doprowadzającą do Vallesinella tłumacząc, że kursuje tam autobus i w tym czasie samochody osobowe nie mogą jeździć. Poinformowano nas, że możemy pojechać na parking po godzinie 19-tej i będzie to za darmo, podobnie jak też pozostawienie samochodu na parkingu (dokładnie wtedy wypytaliśmy o kwestię płacenia za postój i wyraźnie powiedziano nam, że jest za darmo). Teraz widzę, że już nawet nie da się zostawić auta choćby na noc bez płacenia, nie mówiąc już o dniu.

Od 2010 r opłatę "wjazdową" wprowadzono już od wczesnych godzin rannych tj od godz 6.00 - zgadza się ?

Z treści strony wynika, że opłata jest nie za wjazd, a za parkowanie na Vallessinella - 6 euro za samochód w dzień oraz 2 euro za noc.

Jarek

amazonka

Ulubione góry: DOLOMITY

Pn 20 cze, 2011

mam pytanko-pierwszy raz będziemy spać na schronisku w Dolomitach(Tuckett, Pedrotti)
Nie wiecie czy tam można skorzystać z gniazdek elektrycznych?
Bo że jest ciepła woda to wiem....tylko nie wiem czy za prysznic dodatkowo się płaci?
I jeżeli tak to czy trzeba przełączkę?
ale ze mnie gaduła straszna....:)

pawelw141

Ulubione góry: Tatry

Wt 08 maja, 2018

Witam wszystkich,
mam kilka pytań w temacie Brenty.
Pisałem do kilku schronisk w tej grupie, zapytanie o kwestie zakwaterowania. Maile pisałem w jęz. angielskim. Zdziwiło mnie nieco, że dostawałem lapidarne odpowiedzi albo po włosku, albo łamanym angielskim (prawdopodobnie google translate :D). W zasadzie to chyba tylko z Tucketta i Cacciatore odpowiedzieli w miarę konkretnie. Ogólnie na pytanie czy w I połowie lipca możliwy jest nocleg bez wcześniejszej rezerwacji bądź przy rezerwacji telefonicznej dzień wcześniej, w większości otrzymałem odpowiedź, że nie ma problemu. Wolałbym się jednak upewnić jak wygląda to z perspektywy kogoś kto już tam bywał w tym okresie. Czy są problemy w dogadaniu się po angielsku (obiło mi się o uszy, że bardziej popularny jest niemiecki).
Jak wygląda kwestia zasięgu telefonii komórkowej?
Pozdrawiam

Jarek_K

Śr 09 maja, 2018

Może zdarzyć się, że dzwoniąc do schroniska będziesz musiał radzić sobie po włosku lub niemiecku, bo rozmówca nie będzie znał dobrze angielskiego (miałem taką sytuację).
W Brencie nie miałem problemów z rezerwacją noclegu na dzień wcześniej.
Zasięg komórkowy przeważnie jest, ale jak to w górach, mogą być też miejsca bez zasięgu.

Pozdrawiam,
Jarek Kardasz
---
http://dolomity.j.pl/

pawelw141

Śr 09 maja, 2018

Dzięki za odpowiedź.

pawelw141

Cz 10 maja, 2018

Witam,
chciałbym podbić pytanie "Amazonki", jak wygląda kwestia gniazdek i ładowania telefonu. Z tego co się orientowałem Włosi mają inne gniazdka. Czy wystarczy mi sam kabel USB na microusb, czy lepiej ogarnąć przejściówkę? Czy w schroniskach mają jakieś stacje ładownia, jak w naszych schroniskach?
Pozdrawiam

Jarek_K

Pn 14 maja, 2018

W północnych Włoszech nie miałem problemu z naszymi wtyczkami (telefon ładowałem na kempingach).
Na temat schroniskowych ładowarek nic nie wiem, ale myślę, że można zadzwonić czy wysłać meila z zapytaniem o możliwość ładowania telefonu.
Miałem ze sobą kabel USB na microusb oraz wtyczkę/ładowarkę i z tego ładowałem telefon.

Pozdrawiam,
Jarek Kardasz
---
http://dolomity.j.pl/

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Pn 14 maja, 2018

Drobny komentarz w kwestii włoskich wtyczek/gniazdek - mają dwa zasadnicze rodzaje
1/ niskoprądowe - wchodzą do gniazdek wszystkie "nasze" wtyczki, ale z cienkimi bolcami, czyli w zasadzie wszystkie ładowarkowe;
2/ wysokoprądowe - dziurki są większe i rozstaw szerszy, nasze wtyczki do nich nie pasują.
Jeśli w schronisku będą dostępne jakiekolwiek gniazdka to raczej te pierwsze. Nie pamiętam jak było z dostępnością, ale na pewno jest ich mniej niż chętnych.
Maniek

duncan76

Wt 15 maja, 2018

W niektórych schroniskach (m.in. Mulaz, Palmieri, Zsigismondy-Comici) widziałem podpięte do prądu listwy z różnego rodzaju gniazdkami, coś w rodzaju przedłużaczo-trójniko-przejściówki :wink: . Nie wiem jakie są konkretnie wejścia, bo nie miałem potrzeby korzystać, poza tym (jak pisze Maniek) wszystkie były tak obwieszone smartfonami, że przypominały kiście winogron...

Poprzednia strona
Powrót do Rozmowy o górach