REGULARNE wypady jednodniowe w Tatry, Beskidy, ze Śląska

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

oskid

Ulubione góry: Tatry

Re: REGULARNE wypady jednodniowe w Tatry, Beskidy, ze Śląska

Cz 01 cze, 2017

Ktoś w sobotę na rower w góry? Albo jutro też. Tylko nie downhill bo nie mam sprzętu ani umiejętności takich (za punkt odniesienia niech posłuży "stary zielony" @enduro trails w bielsku, który był dla mnie sporym wyzwaniem a w tym sezonie jeszcze nie jeździłem). Oprócz kompana szukam też pomysłu na trasę : ) Jakby ktoś się zdecydował w ostatniej chwili na jutro to pisać pw najlepiej z numerem telefonu to rano zadzwonię.

Mieszkam w Katowicach.

edit: ewentualnie jak nie będzie chętnych na rower to może trekking?

Aśka11

Ulubione góry: Bieszczady

Śr 20 wrz, 2017

Witam wszystkich czcigodnych forumowiczów a ponieważ jestem tutaj nowa więc proszę o wyrozumiałość i przymknięcie oka na ewentualne uchybienia.
Od jakiegoś już czasu zaglądam do tego wątku i widzę jak mocno to ewoluowało od pierwszego postu zamieszczonego przez Osobnego.
A ja przyznam szczerze mogłabym się podpisać pod tym co Osobny napisał wtedy. Po pierwsze nie jestem typem ,, wyczynowca'', wysokogórska wspinaczka nie dla mnie, zdecydowanie wolę ,, łazęgę'' (potwierdzeniem niech będzie to, że moje górskie serce zostało w Bieszczadach..) a z racji uwarunkowań domowych najbardziej interesują mnie jednodniowe wyjazdy. Najczęściej jak do tej pory towarzyszy mi córka, ale młodzież powoli zaczyna miewać swoje plany, a grono znajomych chodzących po górach bardzo wąskie. Nie interesują mnie ,,masowe '' imprezy dla których góry są tylko tłem ale jak ma si jedną osobę do takich wypraw to czasem trudno zgrać terminy, a czasem ktoś po prostu odpuszcza.I to jest najważniejszy powód dla którego odważyłam się tu napisać. Być może uda się poznać ludzi z podobnym podejściem do gór, ich pojmowaniem.Po cichu liczę na to.
Informacyjnie dodam jeszcze tylko, że mieszkam w Będzinie, samochód przeważnie do dyspozycji, wiek, mówiąc elegancko, średni więc cytując klasyka ,, Proszę mieć to na uwadze'' :wink:
Wdzięczna będę za wszelkie odpowiedzi, uwagi tutaj czy w korespondencji prywatnej.
Pozdrawiam Aśka

malgo

Śr 20 wrz, 2017

Pw.

kamilos

Cz 09 lis, 2017

Ktoś jedzie w sobotę na Babią??

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Pt 10 lis, 2017

:arrow: viewtopic.php?t=11825

Tylko na Marcina uważajcie :wink:
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Gary

Wt 28 lis, 2017

9 grudnia ktoś chętny w Wysokie Tatry. Start z Gliwic

kamilos

Wt 10 kwi, 2018

Ktoś chętny w sobotę na Halę Lipowską i Halę Rysiankę, start z Rajczy około godz. 9:30.

Tomek_Jastrzębie

So 28 lip, 2018

Ktoś coś planuje na jutro ? :-) mnie po głowie chodzą Tatry :-) sprawa jest jeszcze rozwojowa ale może komuś tez po głowie chodzą na jutro Tatry ? :D

PannAga

Ulubione góry: Beskidy, Tatry

Pt 07 wrz, 2018

Cześć! Ktoś jest chętny na przejście kawałka Orlej Perci w niedzielę? :)

Adrian77

Ulubione góry: Alpy

Pt 07 wrz, 2018

PannAga napisał(a):Cześć! Ktoś jest chętny na przejście kawałka Orlej Perci w niedzielę? :)

My chcemy jechać w niedziele ale na Krywań

highlander

Ulubione góry: tatry

Pn 10 wrz, 2018

Witam ,ktoś chętny na jednodniowy wypad w Tatry??
Termin do 21 września ,szczyt do uzgodnienia.")
Najchętniej jakiegoś doświadczonego "Gracza"
Lub może ktoś ma jakieś wolne miejsce w "swoim składzie?
:)
pozdrawiam

kamil868

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Pn 10 wrz, 2018

osobny napisał(a):Witam,
Jestem nowy na forum, dopiero co się zarejestrowałem. Chciałbym niniejszym wszystkich Szanownych Forumowiczów powitać, pokłonić się pokornie i głowę swą najsampierw popiołem posypać – to na wypadek moich ewentualnych, przyszłych forumowych grzechów ;)

Otóż przeglądnąłem szukajką tematy forumowe, i znalazłem mnóstwo propozycji wspólnych wyjazdów… lecz są to tematy zadaniowe. Tymczasem chciałbym zaprosić do regularnych wypadów w góry, coś na zasadzie spec-grupy ;) operującej z terenu Górnego Śląska i miejscowości PO DRODZE w góry.

W Tatry - jeżdżę przez PSZCZYNĘ, BIELSKO... staram się unikać zakopianki, to tytułem uzupełnienia do powyższego "po drodze".

Sam jestem z Katowic, także wypady wspólne z terenu GOPu będą łatwe logistycznie, oczywiście gdyby ktoś chciał z innej części naszej pięknej Ojczyzny, why not, ale wtedy logistyka staje się skomplikowana, zwłaszcza w przypadku jednodniowego wypadu...

Oprócz wypadów typowo „wakacyjno urlopowych”, na które zwykle potrzebny jest urlop… regularnie staram się w swoim małym gronie odwiedzać górki. Katowice nie są tak specjalnie daleko od naszych gór, stąd da się niektóre, ciekawe trasy zrobić w jeden dzień.

Zwykle moje wycieczki wyglądają zupełnie podobnie, z rozróżnieniem geograficzny na dwa główne kierunki zainteresowań, ano:

PIERWSZY – TATRY
Wyjazd z Katowic około godziny 3.30 rano (tak, trzeciej trzydzieści lub w pół do czwartej rano). Na szlaku w Tatrach jesteśmy przed lub około godziny 7mej rano.
Wędrujemy, podziwiamy, gotujemy (jak kto chce), jemy… itd. itp… Powrót na Śląsk w godzinach wieczornych lub nocnych, zależnie od trasy.

DRUGI – ogólnie pojęte BESKIDY
Wyjazdy z Katowic zdecydowanie później, na ogół – chyba, że jedziemy na wschód słońca :) Można dłużej pospać, bo po prostu bliżej.

Generalnie zakres wycieczek nie obejmuje żadnych wspinaczek w skale, czy tam innych małpi-gajowych wyczynów. Po prostu wędrowanie po górach, no czasami może bardziej ambitne.

Wycieczki CAŁOROCZNE, niezależnie od pory roku (rakiety śnieżne as well), sam nie uprawiam skiturów. Głównie jeździmy w weekendy… ale i w tygodniu się trafia.

Grono mocno kameralne, często we dwie osoby, stąd i miejsce w puszcze zawsze się znajdzie. To też jest powód tego posta, po prostu chciałbym rozszerzyć znajomości wśród ludzi, z którymi łączy mnie miłość do gór i wszystkich spraw z łażeniem związanych. Docelowo dobrze by było mieć sprawdzone, szersze grono. Zawsze łatwiej będzie skrzyknąć się na imprezę.

Acha, jestem z rocznika 1976… stąd i młodość już nie ta, stawy skrzypią… Proszę mieć to na uwadze.

Od 8mego sierpnia, przez następne ~dwa tygodnie lenię się w Karkonoszach. Także najbliższe wypady mogły by mieć miejsce od drugiej połowy sierpnia.

Niemniej już dzisiaj zapraszam do korespondencji, uwag, czy tu na forum, czy w korespondencji prywatnej. Wydaje mi się, że wielu na Śląsku kocha góry i pewnie czasami nam wszystkim… po prostu brakuje towarzysza, nawet na jednodniową imprezę.

Pozdrawiam,
Wojtek

Cześć, odezwij się proszę Wojtek w prywatnej wiadomości, chciałbym się ustawić na najbliższe weekendy :)

Pozdrawiam,
Kamil

Abigail

Ulubione góry: Beskidy, Bieszczady

Wt 11 wrz, 2018

Ja również poproszę o kontakt. I witam ciepło.

Gary

Pn 08 paź, 2018

Witam, szukam osób chętnych na regularne wypady w Tatry. Szlakowe i również poza szlakowe. Osoby które chodzą spokojnie, nie na wyścigi :)

Adek

Wt 09 paź, 2018

Witam Forumowiczów,

w sprawie wypadów w tatry to jestem chętny na wypad od czasu do czasu.
Mój e-mail: adrianszott@wp.pl

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów