Buty na lato w Tatry

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

penrod

Ulubione góry: Tatry

Buty na lato w Tatry

Wt 12 sie, 2014

Witam,
wiem,że przewinęło się wiele tematów tego typu,ale przeglądam internet i wariuję, co opiniato inna i nie mogę wyciągnąć żadnych sensowych wniosków.

Poszukę butów w Tatry na coroczne wyjazy wakacyjne, TYLKO LATO, do chodzenia raczej po tej wyższej części gór.

Co jest dla mnie ważne:

1. ODDYCHALNOŚĆ - nie chcę się przegrzewać, to jest absolutny nr 1
2. Masa - im lżejsze tym lepsze
3. Cena - do 300zł

Wiem,że nie ma wszystkiego na raz,ale mogę sobie podarować nieprzemakalność, latem nie jest aż tak niezbędna.

Znalazłem taki model http://www.decathlon.pl/buty-turystyczn ... 69370.html i wydał mi się idealny,ale jest już niedostępny i nigdzie nie mogę znaleźć nic podobnego. Może widzieliście gdzieś coś o podobnych cechach.

pozdrawiam

marco

Ulubione góry: Tatry, Karkonosze

Re: Buty na lato w Tatry

Wt 12 sie, 2014

Wbrew pozorom buty do letniej wędrówki po górach wcale nie muszą być wysokie /po kostkę/, mogą być półbuty typu adidas. Powinny jednak mieć podeszwę, która nie będzie się ślizgać po skale i zabezpieczać przed deszczem, nie mogą zbyt szybko przemakać. Nie muszą mieć membrany goretex, wystarczy zwykła skóra.

Te buty Quechua - Forclaz Fresh odpuść sobie. Przemoczy je najlżejszy deszcz, a nie ma nic gorszego w górach niż przemoczone buty.

petruss1990

Śr 13 sie, 2014

Do 300zł. To może Wojas Grip (użytkuję jestem zadowolony), albo Hanzel`e (Ojciec używa G004, raczej zadowolony, ale obuwie dość ciepłe).
Nie można kochać ojczyzny nie kochając miejsca w którym się człowiek urodził......

mrBudziol

Ulubione góry: Te małe i te duże..

Śr 13 sie, 2014

penrod napisał(a):mogę sobie podarować nieprzemakalność, latem nie jest aż tak niezbędna.

hehehe... chyba się za wiele po górach nie chodziło co...? :wink:

Patryk@-@

N 11 lis, 2018

Hej,

Chciałbym kupić buty letnio - jesienne w Tatry. Powinny być lekkie, mieć w miarę sztywną podeszwę ( na tyle, żeby można było wygodnie przejść 20 - 25 km po górach) + muszą mieć nosek ochronny. Cena ok. 500 zł. Co myślicie o Aku Trekker Lite II GTX? Słyszałem, że Forclazy 700 też dobrze spisują się w lecie, mają otok ochronny, vibram, ale obawiam się o ich oddychalność. 

Co wybrać aku, forclazy, może pomyśleć o Hanzelach 024 SK? Macie jakieś inne propozycje ?

Powrót do Sprzęt, szpej