Polecane trasy MTB w okolicach Zakopanego?

Na rowerze po górach. Kolarstwo górskie trekkingowe, propozycje tras... słowem wszystko o dwóch kółkach i paru rurkach.

Moderator: Moderatorzy

Kuba_85

Ulubione góry: Alpy

Polecane trasy MTB w okolicach Zakopanego?

Wt 28 lip, 2015

Witam wszystkich!

W drugiej polowie sierpnia wybieram sie do Zakopanego na 2 tygodnie ze swoim rowerem gorskim (hardtail). Czy moglbym otrzymac jakies propozycje na fajne zjazdy/przejazdy?

Wiem o mozliwosci jazdy na Harendzie, ale oczywiscie to jest typowy DH. Na innej stronie (http://www.discoverzakopane.com/biking.html) trafilem na opis trasy Sucha Woda - Murowaniec i Kuznice - Kalatowki. Czy ktos moze cos powiedziec o tych trasach? One sa w Parku Narodowym ale mysle ze jesli powiem ze jade do Murowanca/Kalatowki to mnie chyba wpuszcza??

Mialem nadzieje na cos wiecej niz jazde pod Reglami czy Polane Chocholowska.

Dzieki z gory!

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Re: Polecane trasy MTB w okolicach Zakopanego?

Wt 28 lip, 2015

Kuba_85 napisał(a):mysle ze jesli powiem ze jade do Murowanca/Kalatowki to mnie chyba wpuszcza??
Nic nie musisz mówić. To trasy dopuszczone do ruchu rowerowego.
http://tpn.pl/zwiedzaj/turystyka/turystyka-rowerowa
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Kuba_85

Wt 28 lip, 2015

Dzieki za szybka odpowiedz. Nie chce sie spierac z Panem z budki ;)

Jesli ktos ma jakies sugestie na inne/sprawdzone trasy tez w okolicach Zakopanego (Bukowina, Bialka itd) to chetnie o nich poczytam.

mawi

Ulubione góry: Tatry

Wt 28 lip, 2015

Te trasy prowadzą po tzw. "kocich łbach". Już Ci współczuję.

Kuba_85

Wt 28 lip, 2015

Z kocimi lbami to moze sobie jakos poradze (na pewno w dol, gorzej bedzie pod gore).

A myslicie ze mozna spodziewac sie duzo ludzi? Z jednej strony w sierpniu to mysle ze bedzie pelno, z drugiej strony pisze ze te trasy nie sa az tak czesto uczeszczane. Mialem nadzieje na dosyc szybki zjazd ze schroniska w dol.. Wiadomo wspinaczka delikatna w jedna strone, a pozniej szybko w dol. Moge ewentulanie pojawic sie tam o 7 rano jakby to mialo pomoc.

mawi

Wt 28 lip, 2015

O kocich łbach pisałam w sensie Kalatówek i trasy do Murowańca - wkradł sie tam jeszcze jeden post którego nie zauważyłam. Na trasie na Kalatówki będziesz miał sporo ludzi o każdej porze. Natomiast szlakiem do Murowańca schodziłam tylko kiedy pogoda nie pozwalała iść górą i za każdym razem były tam tylko pojedyncze osoby. To nie jest specjalnie atrakcyjny ani lubiany szlak. Generalnie niewiele osób lubi chodzić po lesie po niewygodnej drodze.

skoda2

Ulubione góry: sudety

Wt 28 lip, 2015

Na rower to w SUDETY :D . Polecam . W tatry to na nogach :) . chyba ze na szosie po zakopanym

Lucass
Administrator forum

Wt 28 lip, 2015

Coś w tym jest. :lol:

A rzeczywiście szlak do Murowańca Doliną Suchej Wody jest jak na Tatry wyjątkowo mało atrakcyjny dla pieszego. Brak widoków, cholernie niewygodna droga (mniej wygodną szedłem tylko raz - ze Szklarskiej do wodospadu Kamieńczyka), cały czas pod górę. Niby nie stromo ale tak "łogólnie męcąco".
Ludzi bym się tam wielu nie spodziewał. Inaczej niż w rejonie Kalatówek - typowo ceperski szlak. Choć druga połowa sierpnia to już bez szału. Jedynie łykendy mogą być ludniejsze.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
- Martin Gore - DM

Kuba_85

Śr 29 lip, 2015

Z tego wszystkiego znalazlem krotki filmik na YouTube z fragmentami trasy to wiem juz czego sie spodziewac - wrzucam link jesli ktos kiedys zainteresuje sie tematem:

https://www.youtube.com/watch?v=K7s8kQOwzRs

Poza tym Sudety jak najbardziej. Bieszczady bylyby w sumie idealne ale wszedzie zakazy itd, i frajdy tez nie ma tyle ile mogloby byc.

A o Zakopanem sie chcialem dowiedziec tylko dlatego ze tam bede 2 tygodnie na pewno wiec probuje wykorzystac ten czas jak najlepiej. Poza tym wjezdzalem kiedys ok marca zeszlego roku na Gubalowke rowerem od strony Butorowego Wierchu/ul. Salamandra, ale musze przyznac ze w polowie wjazdu musiala byc przerwa. Wiec teraz wracam z powazniejszym rowerem zaliczyc wjazd w srodku sezonu bez zadnych pit-stopow haha. Ale tam to tylko spedze 15 minut (mam nadzieje!) wiec musze wymyslec tez cos innego.

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi!

Lucass
Administrator forum

Śr 29 lip, 2015

Bieszczady to nie tylko BdPN.
Na zachód od Smereka i na północ od Połonin też się można nieźle sponiewierać nie łamiąc żadnych zakazów, a i ludzia rozjechać tam trudniej z racji mniej licznego występowania. Taki masyw Jasła na ten przykład daje jeszcze do tego możliwość poobglądania dalekich panoram jak się już na niego uda wdrapać.
www.wedrowki.com
- Martin Gore - DM

Kuba_85

So 15 sie, 2015

Jako, że wybrałem się właśnie na trasę od Suchej Wody do Murowańca myślę, że moge opisać wrażenia... Ogólnie mówiąc, to NIE POLECAM. Chyba, że ktoś ma już rower tutaj i siedzi na kwaterach i nie ma co robić i zjeździł już większość tras, to faktycznie można się tam przejechać.

Podjazd nie jest aż tak stromy, i nawet nie musiałem sie zatrzymywać po drodze. Kamienie jednak są denerwujące, a jak są śliskie to dodatkowo koła się ślizgają przy stromszych podjazdach. Zjazd w dół nie jest warty wspinaczki, bo problem jest podobny jak przy wjeździe - kupa kamieni i wyboje. Ludzi faktycznie niewiele, bo i trasa niezbyt ciekawa jak chodzi o widoki.

Przed wyjazdem myślałem, że ilość "kocich łbów" będzie mniejsza, ale ciągnęły się od samego początku do końca tylko z małymi wyjątkami. Aha, przed wyjazdem zastanawiałem się jeszcze czy będzie można zjechać szybko ze względu na szlak i ilość turystów. Ilość turystów to nie problem, a o prędkość zjazdu nie co się martwić bo po tych kocich łbach nie ma możliwości/przyjemności szybkiego zjazdu.

Pomijając tą trasę, polecam wjazd na Gubałówkę ulicą Salamandra (dosyć stroma). Zjechałem sobie pod kolejką na Polanę Szymoszkową i było całkiem przyjemnie. Fajny podjazd jest też od strony Poronina przez Ząb na Gubałówkę (też zjechałem Polaną Szymoszkową).

Podsumowując, polecam wybrać się do Zakopanego rowerem szosowym a nie górskim. Tras MTB brak.

singnoral

Pt 11 wrz, 2015

W Zakopanem wygodnie rowerem to chyba tylko nad Morskie Oko i do Doliny Pięciu Stawów.

Powrót do Rowery