Startuje 8. Krakowski Festiwal Górski
W piątek 3 grudnia, godzinie 16:00 rozpoczyna się największy w Polsce festiwal ludzi gór, czyli 8. Krakowski Festiwal Górski, która w hali Uniwersytetu Ekonomicznego skupia każdego roku kilka tysięcy osób. Festiwal będzie trwał trzy dni, do 5 grudnia.
W piątek rozpoczyna się o godz. 16:00 pokazem filmów Międzynarodowego Konkursu Filmowego, który potrwa do 20:40. O godz. 21 na festiwalową scenę wkroczy Adam Ondra – jeden z najlepszych wspinaczy skalnych na świecie.
W sobotę już od godz. 10 rozpocznie się panel „Bezpieczne góry”, który potrwa do 15:40. Jednocześnie będą odbywać się pokazy filmów Polskiego Konkursu Filmowego KFG 2010 oraz filmów, które nie zakwalifikowały się do konkursu głównego. od godz. 11 do 14 swoje prelekcje będą mieli polscy wspinacze i himalaiści.
Sobotnie popołudnie i wieczór należy do pań – o 15:45 wystąpi nasza najlepsza himalaistka młodego pokolenia – Kinga Baranowska, a o godz. 21 pierwsza dama kobiecego himalaizmu – Catherine Destivelle. W międzyczasie odbędą się pokazy konkursowych filmów.
W niedzielę także startujemy o godz. 10 z panelem freeride z jednej strony, z drugiej z wykładami o przewodnictwie tatrzańskim i wysokogórskim. O 11:30 kolejne prelekcje polskich wspinaczy i alpinistów. O godz. 13 wstąpi Piotr Pustelnik – trzeci Polak, który zdobył Koronę Himalajów.
O 14 rozpoczną się prawdziwe sportowe emocje – Mistrzostwa Polski w Boulderingu. A zaraz po nich, o godz. 16 prelekcja Roberta Jaspera – jednego z najlepszych wspinaczy lodowych i mikstowych na świecie.
Od godz. 18 czekają nas uroczystości wręczenia nagród: udekorowanie zwycięzców Mistrzostw Polski, wręczenie najważniejszej nagrody środowisk alpinistycznych „Jedynki”, wręczenie Grand Prix KFG 2010 oraz prezentacja nagrodzonych filmów.
Przez cały czas trwania festiwalu będzie odbywał się kiermasz odzieży i sprzętu outdoorowego, na którym z pewnością zagoszczą atrakcyjne ceny.
Oczywiście atrakcji jest dużo więcej, szczegółów Szukajcie w ramowym programie KFG.