Remont schroniska na Kondratowej
Trwa remont schroniska na Hali Kondratowej – miejsca cyklicznych spotkań Ludzi Kasprowego Wierchu. Będzie ono nieczynne do świąt Bożego Narodzenia. Na razie turyści mogą zakupić kawę i herbatę w bocznym okienku.
W ramach remontu wykonano m.in. nowy taras. Jak mówi Jerzy Kalarus, prezes spółki "Karpaty" będącej właścicielem schronisk PTTK, obecnie schronisko przygotowywane jest do większego remontu, który polegać będzie na powiększeniu kuchni i sanitariatów. Schronisko posiada już biologiczną oczyszczalnię ścieków, która zostanie przeniesiona w inne miejsce.
Prace w schronisku na Kondratowej to część większego projektu realizowanego przez Spółkę "Karpaty". Polega on na dostosowaniu schronisk w Tatrach do norm ekologicznych. W większości projekt został już zrealizowany. Spółka "Karpaty" realizuje go poprzez udział w programach „Zmniejszenie uciążliwości obiektów PTTK położonych na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego” (już zakończony) oraz „Zielone schroniska w Tatrach Polskich”.
W ramach programu schronisko Murowaniec na Hali Gąsienicowej ma obecnie własne zasilanie. Kabel pociągnięty został z dolnej stacji kolei krzesełkowej na Hali Gąsienicowej. Dzięki temu w Murowańcu mogła zostać wybudowana największa w Tatrach Polskich biologiczna oczyszczalnia ścieków. W przygotowaniu jest termomodernizacja obiektu. Docelowo schronisko ogrzewane będzie za pomocą energii elektrycznej oraz biomasą – drewnem. Na taki sposób ogrzewania przeszła już większość tatrzańskich schronisk, w tym najwyżej położone schronisko w Tatrach Polskich (na wysokości 1671 m.n.p.m.) – w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.