Turyści ewakuowani z szałasu. Wcześniej zignorowali zalecenia GOPR

Zobacz także

4 komentarze

 1. Anonim pisze:

  Akcje ratownicze powinny być płatne przez nieumyślnych turystów, którzy chcą się pobawić w górskie wędrówki. A tym bardziej, że jest w artykule napisane, że sugerowano im powrót już dużo wcześniej.. Powinny być wykupywane ubezpieczenia tak jak na Słowacji, a jak ktoś nie wykupi to płaci za akcje. Może Ci nie myślący ludzie zaprzestaliby narażać życie tych wszystkich cudownych ludzi pracujących w TOPR i GOPR, którzy muszą iść po nich bo oni mieli zachciankę na góry a nie mają o nich pojęcia. Osobiście bardzo lubię góry, ale wiem, ze zimą nie dam rady więc nie wybieram się w nie. Lato jest piękne w górach i to mi wystarcza. Powodzenia dla ratowników w tej akcji.

  • Marek pisze:

   Zgadzam się z Tobą. Wiele osób do gór podchodzi co najmniej lekkomyślnie. Co do wprowadzania odpłatności – jako argument przeciwko zgłaszany jest zawsze argument o subwencji z budżetu Państwa.

 2. Paweł Brzozowski pisze:

  Ważniejszym argumentem nawet niż kasa na utrzymanie od Państwa, jest to, że istotą działania WSZYSTKICH służb ratowniczych, jest to, że ich największym kosztem (czytaj: “płaci im się”) jest ich GOTOWOŚĆ do niesienia pomocy, nie zaś sama jedna czy druga akcja ratunkowa. Bo koszt akcji ratunkowej to najwyżej jest paliwo itp.

 3. Inesa pisze:

  Ten odcinek szlaku nie jest jakiś karkołomny. Nie należy dziwić się ludziom, że chcieli skorzystać z okazji będąc w górach i trochę się wysilić na powietrzu. Jedynym ich błędem było to, że dzwoniąc wcześniej do GOPR, nie posłuchali ich rady. Jednak człowiek czasem chce sprawdzić, gdzie są jego granice. Ja nie potępiałabym ich aż tak bardzo, jak tych którzy chcą zwózki z MO, czy idą w półbutach w Tatry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com