Dodaj swoje teksty/zdjęcia

Dodaj swoje teksty/zdjęcia

Materiały publikowane na stronach e-gory.pl w dużej części otrzymuję od zaprzyjaźnionych redakcji, współpracowników, a także od Was samych – odwiedzających portal. Jestem Wam za to bardzo wdzięczny i oczywiście chętnie publikuję informacje spełniające opisane poniżej wymagania.

Portal e-gory.pl jest serwisem niekomercyjnym. Nie jest to moje źródło utrzymania. Całość pracy wykonuję w miarę wolnego czasu i możliwości, dla przysłowiowej idei. Stąd też nie płacę sobie (a tym bardziej innym) żadnych honorariów autorskich. Nie gwarantuję szybkiego zamieszczenia informacji, ale jeśli się Zastosujesz do poniższych zaleceń, czas oczekiwania na publikację znacząco się skróci. Zastrzegam sobie prawo do odmowy publikacji nadesłanych materiałów nie spełniających odpowiednich kryteriów (np. jakość, tematyka zdjęcia, łamanie praw autorskich lub ogólnie przyjętych zasad dobrego obyczaju itp.) bez podania przyczyn.

Współpraca z mediami, dystrybutorami i producentami sprzętu itp.

Zapraszam przedstawicieli mediów lokalnych i ogólnopolskich do stałej współpracy. Współpraca może obejmować zamieszczanie artykułów, nowości w ofercie danej firmy, zapowiedzi organizowanych wydarzeń itp.

Aktualności, zapowiedzi imprez

Jeśli Pragniesz przesłać zapowiedź o ciekawej imprezie, wydarzeniach, koncertach itp., które mają związek z górami, turystyką itp., Pamiętaj o odpowiednio dużym wyprzedzeniu w stosunku do terminu imprezy! Zastrzegam sobie prawo odmówienia publikacji informacji, które zostały przesłane w terminie krótszym niż 7 dni od daty imprezy! Proszę również o jak najbardziej obszerny opis przedsięwzięcia (wraz ze zdjęciami, plakatami itp.) – przyjęta koncepcja redagowania informacji w portalu zakłada publikację co najmniej kilkunastozdaniowych informacji (jedno-dwuzdaniowe zapowiedzi mogą nie zostać opublikowane).

Jak to najlepiej zrobić? (dotyczy zamieszczenia “newsa” czy zapowiedzi imprezy)

 • Podaj nazwę newsa, imprezy, artykułu, itp.
 • Napisz krótki wstęp, tzw. “zajawkę” materiału (2-3 zdania).
 • Przygotuj zasadniczy opis, minimum kilka-, kilkanaście zdań. Jednozdaniowych zapowiedzi generalnie nie zamieszczamy, a w przypadku bardzo długich tekstów zastrzegamy sobie możliwość skrótów.
 • Jeśli anonsujesz imprezę, mające nastąpić wydarzenie, koniecznie Podaj datę i miejsce jej odbywania.
 • Staraj się opisywać w sposób zwięzły i zrozumiały. Nie używaj SAMYCH DUŻYCH LITER. Staraj się nie używać emotikonek, z rozsądkiem znaków ‘?’ oraz ‘!’ Nie musisz ich stawiać dziesięć pod rząd wystarczy jeden. Bezwzględnie używaj polskich liter!
 • Pisz w trzeciej osobie! Bo np. Ty Jesteś organizatorem imprezy, ale to my tę zapowiedź publikujemy. To bardzo ważne! Nigdy nie Używaj zwrotów w stylu “zapraszamy was…“, “wybierzecie się z nami….“, “przygotowaliśmy dla ciebie atrakcje…“, wyłącznie zaś “organizator zaprasza…“, “organizator przygotował atrakcje…“. Mówiąc prościej, nie może to być napisane jakbym to ja (czyli e-gory.pl) byłbym jej organizatorem. Informacje nie spełniającego tego warunku będą odrzucane.
 • To ma być informacja prasowa, a nie nachalna reklama. Czyli podaruj sobie zwroty w stylu “mamy propozycję nie do odrzucenia”, “grzech nie skorzystać”, “koniecznie musisz”, “czekamy na ciebie” i wszystko inne w tym stylu.
 • Koniecznie Dołącz zdjęcie (zdjęcia, plakat itp.) obrazujące temat. Zastrzegam sobie prawo nie publikowania zapowiedzi bez zdjęć.
 • Całość Prześlij e-mailem wyłącznie na adres newsroom@e-gory.pl, o temacie: “[NEWS] tu wpisz nazwę/tytuł, itp.”
 • Uwaga! Newsy, materiały prasowe, zapowiedzi imprez itp. przysyłane na adres inny niż podany wyżej mogą nie doczekać się publikacji!

Relacje z wypraw

Bardzo chętnie opublikuję Twoją relację z wyprawy, najlepiej jeśli:

 • Podasz informacje praktyczne, jak dojechać, rozkłady jazdy, jakie ceny, jak nocować, gdzie kupować, na co uważać.
 • Jakie wymogi formalne należy spełnić (np. wizy, pozwolenia, szczepienia, dodatkowe ubezpieczenie).
 • W jaki dodatkowy sprzęt należy się zaopatrzyć.
 • Koniecznie Napisz, kiedy odbyła się wyprawa.
 • Polecisz najlepsze mapy i przewodniki z regionu.
 • Interesująco Opiszesz swoje przygody (najlepszą formą jest rodzaj dziennika wyprawy).

Bardzo wskazane jest do relacji dołączyć jak najwięcej dobrych zdjęć. Jak to zrobić – poniżej.

Galerie zdjęć

Minimalne wymagania techniczne odnośnie zdjęć – plików cyfrowych:

 • Pliki JPG bez kompresji.
 • Wymiar dłuższego boku minimum 3000 pikseli, bok krótszy – proporcjonalnie.
 • Możesz oczywiście przekazać pliki w rozmiarach oryginalnych, wtedy kadrowaniem, zmianą rozmiaru itp. zajmę się sam.

Jak przekazać pliki?

 • Najlepiej wysłać nam je e-mailem na adres: portal@e-gory.pl. Dla Twojej wygody wysyłania i naszej odbierania – zdjęcia wyślij w częściach po około 15 MB.
 • Możemy również udostępnić nasz serwer FTP. Zainteresowanych prosimy o kontakt – prześlemy dane dostępowe.
 • Gdy ich rozmiar jest na tyle duży (np. kilkadziesiąt/kilkaset megabajtów), Możesz użyć serwisów służących do przekazywania plików, np. WeTransfer (jako adres e-mail odbiorcy Podaj portal@e-gory.pl).

Inne, istotne informacje:

Staraj się pogrupować zdjęcia w galerie tematyczne, np. “wiosna w Tatrach”, “przyroda Gorców” czy “wyprawa na Mt Everest”, etc. Jeśli Przyślesz luźny zlepek zdjęć np. z wakacji w różnych miejscach, trudno będzie z tego zmontować galerię (nie twierdzimy oczywiście że to niemożliwe).

Aby galeria została szybko opublikowana, zdjęcia Przygotuj w następujący sposób:

 • Jeśli kolejność zdjęć ma znaczenie, plikom nadaj numery, w takiej kolejności w jakiej mają być wyświetlone na stronie (np. 01.jpg, 02.jpg… itd.). Jeśli nie, zdjęcia zostaną dodane w kolejności wg nazw plików.
 • Zaproponuj tytuł galerii oraz krótki opis. Nie Zapomnij podać autora.
 • Staraj się opisywać w sposób zwięzły i zrozumiały. Nie używaj SAMYCH DUŻYCH LITER. Staraj się nie używać emotikonek, z rozsądkiem znaków ‘?’ oraz ‘!’ Nie musisz ich stawiać dziesięć pod rząd wystarczy jeden. Bezwzględnie używaj polskich liter!

Testy sprzętu

Na stronach e-gory.pl znajduje się dział z testami sprzętu. Zapraszam do współpracy producentów i dystrybutorów sprzętu i akcesoriów górskich/turystycznych. W zamian za bezzwrotne i nieodpłatne przekazanie testowanego sprzętu, gwarantujemy rzetelne przetestowanie wraz z dokumentacją fotograficzną oraz stałą obecność w naszym dziale “testowym”. Sprzęt i odzież, które prezentujemy jest testowany przez bardzo doświadczonych turystów górskich, ratowników TOPR, uczestników wielu wypraw w góry niskie i bardzo wysokie, wspinaczy…

Zapraszam do podzielania się z internautami swoją opinią o sprzęcie turystycznym. Testować można dosłownie wszystko: śpiwory, plecaki, buty, odzież, kuchenki, czekany, czołówki etc, etc… Ważne by sprzęt był w miarę nowy (do 1-1,5 roku) i najlepiej dostępny w polskich sklepach.

Jeśli Używasz sprzętu, którego jeszcze nie ma w wykazie i Masz ochotę napisać o nim kilka słów – będziemy bardzo wdzięczni. Przyślij nam tekst opracowany wg schematu tak jak opublikowane już teksty, jeśli Masz – dorzuć kilka zdjęć. Nie zapomnij podać aktualnej ceny oraz wyszczególnić w podsumowaniu parametrów technicznych a także Twoich, subiektywnych, wad i zalet. Twój materiał opublikujemy tak szybko, jak to tylko możliwe.

Stała współpraca

Osobom stale współpracującym (względnie regularne przesyłanie materiałów) zapewniam dostęp redaktorski do serwisu, możliwość samodzielnej publikacji wpisów (po przeszkoleniu, jeśli będzie konieczne), konto mailowe w domenie e-gory.pl oraz możliwość wpisania do CV współpracy z największym górskim serwisem internetowym w Polsce :-)

Kontakt

W każdej sprawie Pisz proszę na adres: portal@e-gory.pl.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com