XXIX Zlot Forumowiczów - 18-20.10.2019 Bieszczady Stary Łupk

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Re: XXIX Zlot Forumowiczów - 18-20.10.2019 Bieszczady Stary

Cz 29 sie, 2019

Ponieważ miejsce zlotu jest dość odległe dla większości, podejrzewam, że część jego uczestników będzie starała się wybrać jak najwcześniej, gdyż sam weekend to nieco krótko. My w tak dalekich wyjazdach z reguły wybieramy się już w czwartek, żeby przynajmniej przez dwa dni - piątek/sobota - mieć czas na spokojną eksplorację terenu. Stąd moje przemyślenia na temat miejsc, tras, które można przejść.

Pierwszym oczywistym pomysłem, jest kółeczko Koniec Świata - Wysoki Groń - granicznym na Przeł. Łupkowską - Koniec Świata; 22 km wg mapy internetowej. Czy to byłby dobry pomysł na wspólne przejście sobotnie?

Przedzlotowy piątek:
Mi wpadło do głowy, żeby obejść kółeczkiem na masyw Chryszczatej, przy czym wymyśliłam nocleg czw/pt w prywatnym Schronisku pod Smolnikiem, ale potem mnie zniechęciło, że droga z Mikowa na Przeł. Żebrak jest pokryta asfaltem (6 km, niby jest jakaś ścieżka wcześniej ale licho wie). Więc może - jakby było o więcej samochodów - wyjść z Komańczy i zejść z Chryszczatej niebieskim na północ, albo odwrotnie, tylko jakoś się podwieźć pod niebieski szlak? Nocleg w Komańczy możliwy w Willi PTTK.
A może ktoś ma jakieś ciekawe pomysły na dzień przedzlotowy, bo dobrze zna okoliczne tereny i wie gdzie jest wyjątkowo :) Niby takie se pagórki, a transportu żadnego, szlaków wcale nie taka masa i nie zejdziesz gdziekolwiek, bo to nie Gorce tylko pewnie chaszcze w odludnych dolinach i do tego trzeba zrobić te 20 km żeby gdzieś obejść 8)
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Beska

Pt 30 sie, 2019

Aktualizacja:

:arrow: Iza i Romek (plus pies?)
:arrow: mMa (czyli ja)
:arrow: Beska i Arturo + Dżoana (czyli my)
:arrow: Maniek
:arrow: Góral WW

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

So 31 sie, 2019

"A może ktoś ma jakieś ciekawe pomysły na dzień przedzlotowy, bo dobrze zna okoliczne tereny i wie gdzie jest wyjątkowo :) Niby takie se pagórki, a transportu żadnego, szlaków wcale nie taka masa i nie zejdziesz gdziekolwiek, bo to nie Gorce tylko pewnie chaszcze w odludnych dolinach i do tego trzeba zrobić te 20 km żeby gdzieś obejść"

Za znawcę tych stron nie uważam się choć około 1 października, z Komańczy, będę miał okazję swoją wiedzę uaktualnić. Jak pamiętam tamte strony to chaszczowanie nawet na szlakach jest pewne. Z "końca świata" jest dość blisko do Medzilaborców gdzie można zaliczyć muzeum sztuki nowoczesnej "Andy Warchol'a" albo tylko zaopatrzeć się w słoninę w sklepie COOP i w Stock Ferneta Citrus w jakiejś promocji w Tesco. Można też nabyć fajne cygaro czy inny tytoń w sklepie tabacznym.

Podobno jest możliwe przejście na Słowację (albo na Węgry, jak kto woli) tunelem pod Przeł. Łupkowską... Nie wiem na ile to legalne, gospodarz w schronisku na pewno wie.

Gdyby pogoda była wątpliwa można się skupić na zbieraniu jeżyn, których w chaszczach nie brakuje :)
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Ewelina7

Ulubione góry: Beskidy

Pn 02 wrz, 2019

Lista wyjazdowa:
:arrow: Iza i Romek (plus pies?)
:arrow: mMa (czyli ja)
:arrow: Beska i Arturo (czyli my) :wink:
:arrow: Maniek
:arrow: Góral WW
:arrow: Ewelina

Beska, z koordynacją samochodową nie będzie myślę, żadnych problemów :)
Mnie się podobają obie wersje spędzania piątku, jeśli tylko dam radę wcześniej dojechać - dołączę :)
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

Beska

Pn 02 wrz, 2019

Tak dla porządku:

:arrow: 1-2. Iza i Romek (plus pies?)
:arrow: 3. mMa (czyli ja)
:arrow: 4-6. Beska i Arturo + Dżoana (czyli my)
:arrow: 7. Maniek
:arrow: 8. Góral WW
:arrow: 9. Ewelina

A odnośnie planów: w mojej małej bandzie powstał oddolny ruch, żeby wykorzystać fakt wyjazdu prawie na koniec świata i odwiedzić jednak Bieszczady Wysokie (bo nawet są tacy, co tam jeszcze nigdy nie byli). Dlatego wstępne pomysły w wersji drugiej zakładają odejście w czwartek i piątek od chaszczowania w okolicach Łupkowa na rzecz terenów "okołopołoninowych". Na piątkowy nocleg można by już dotrzeć Na Koniec Świata, szczególnie jeśli dotrą tam już jacyś inni zlotowicze, bo jeśli nie będzie nikogo to może i preferowany byłby nocleg z łazienką. :mrgreen: Wtedy na sobotę preferowana byłaby Chryszczata jako teren raczej bardziej przyjazny i cywilizowany od granicznego szlaku, którym być może chodzą tylko kozy i dziki... :lol:
Mam nadzieję, że z upływem czasu objawią się na forum ewentualne zamiary innych chętnych.
Oczywiście wszystko zależy jeszcze od pogody i tego, czy nie pojawią się jakieś niespodziewane przeszkody we wcześniejszym wyjeździe. Ale przecież zawsze można skorzystać z propozycji Rybaka, zaopatrzyć się w słoninę w sklepie COOP i w Stock Ferneta Citrus i spędzić spokojny czas na zapiecku z miłym towarzystwie :lol:

Wiadomość jest szczególnie dla Mma, która komunikacyjne wpisuje się do bandy :wink:

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Pn 02 wrz, 2019

Ja póki co planuję dotrzeć dopiero w sobotę rano. Ponieważ tereny dalej od granicy mam dość zdeptane, a pod tunelem byłem jak jeszcze stamtąd gonili, wiec plan mam taki sprytny, żeby z Łupkowa podejść torami do słowackiego wylotu tunelu, dalej na przełęcz i granicą na wschód aż się znudzę i powrót na koniec świata (zapewne polecaną metodą chaszczingu). Oczywiście dla towarzystwa ... mogę coś pomodyfikować...
Maniek

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Pn 02 wrz, 2019

Beska napisał(a):... bo nawet są tacy, co tam jeszcze nigdy nie byli...

Nieeeee, tutaj to już chyba, kochana, przesadziłaś... Można "nie było być" w Bieszczadach ? Trudno dac wiarę ! To dzwonki jakieś muszą być. Wstyd !
I to na naszym forum :roll:

Co do tuneli - trzeba być ostrożnym...
Droga jest celem.

Ewelina7

Wt 03 wrz, 2019

Góral z WW napisał(a):Można "nie było być" w Bieszczadach ? Trudno dac wiarę ! To dzwonki jakieś muszą być. Wstyd !

No cóż... Można było :oops:
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

Góral z WW

Wt 03 wrz, 2019

Szanowni forumowicze.
Sytuacja wymaga oficjalnego komunikatu.
Sformułowanie "można nie było być w Bieszczadach" zostało przeze mnie użyte w charakterze autoironii. Planując z Beską przedlotowe i zlotowe tematy (a właściwie wysłuchując jej zacnych propozycji akceptowalnych z definicji) pisałem, że nie zbłądziłem jeszcze na Wschód. Jeżdżąc z Wrocławia gdziekolwiek dalej zawsze ściągały mnie do siebie Tatry. Tak więc prosze traktować ten "wstyd" i "dzwonki" wyłącznie jako żart z samego siebie. :D
Droga jest celem.

Maniek
Moderator

Wt 03 wrz, 2019

Góral,
To może powinieneś zmienić nicka na "Dzwonek z WW" :lol:
Maniek

Dzwonek z WW

Ulubione góry: Bieszczady

Wt 03 wrz, 2019

Dzień dobry.
Jestem tu nowy.
Czy mogę zapisać się na zlot ?
Lubię Bieszczady i bardzo chciałbym tam jeszcze raz być - bo już raz chciałem ale się nie udało...

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Śr 04 wrz, 2019

Beska napisał(a): zawsze można skorzystać z propozycji Rybaka, zaopatrzyć się w słoninę w sklepie COOP i w Stock Ferneta Citrus i spędzić spokojny czas na zapiecku z miłym towarzystwie :lol:

Ale żeby dobrać się do tych specjałów trzeba jednak kilkanaście kilometrów (w jedną stronę) iść :-)

Maniek napisał(a): plan mam taki sprytny, żeby z Łupkowa podejść torami do słowackiego wylotu tunelu, dalej na przełęcz i granicą na wschód aż się znudzę i powrót na koniec świata (zapewne polecaną metodą chaszczingu). Oczywiście dla towarzystwa ... mogę coś pomodyfikować...

Plan jak najbardziej zacny, szkoda że nie mogę dołączyć :-(
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Maniek
Moderator

Śr 04 wrz, 2019

Dzwonek z WW napisał(a):Dzień dobry.
Jestem tu nowy.
Czy mogę zapisać się na zlot ?
Lubię Bieszczady i bardzo chciałbym tam jeszcze raz być - bo już raz chciałem ale się nie udało...
Dwonek - jeśli masz na imię Waldemar, to niniejszym łamiesz regulamin tego forum.
Tak czy siak - przyjeżdżaj na Zlot !
Maniek

Góral z WW

Śr 04 wrz, 2019

Maniek napisał(a): Dzwonek - jeśli masz na imię Waldemar....

Dzwonek to dzwonek, Waldemar to Waldemar. Traktujmy to jak forumowy epizod.
Sam się dziwię, że rejestracja przeszła :D .
Oczywiście przyjazd w planach - nawet ze złamanym regulaminem.
Droga jest celem.

Ewelina7

Cz 05 wrz, 2019

Góral z WW napisał(a): Tak więc prosze traktować ten "wstyd" i "dzwonki" wyłącznie jako żart z samego siebie. :D

To ja, wobec tego, będę Dzwoneczkiem :lol: :lol: :lol:
A tak poważnie - to niestety wygląda na to, że planowane od dawna wrześniowe Bieszczady (mój debiut!) chyba mi się wysypią, więc tym bardziej projekt "przedzlotowych" bieszczadzkich łazęg mnie zachwyca.
No jak ma nie zachwycać, prawda?
Pozdrawiam,
Ewelina

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów