XXX Zlot Forumowiczów 17-19.04.2020 r. - Bielice

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

happybilly

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Re: XXX Zlot Forumowiczów 17-19.04.2020 r. - Bielice

N 15 mar, 2020

Marek napisał(a):To, że kolejny SARS wywołał u władz większego pierdolca niż poprzedni nie powinno być zaraźliwe. Umówmy się, że dopiero wojna lub coś gorszego od niej (jakiś meteor czy asteroida zniszczy życie na Ziemi, albo coś w ten rzucik) będzie miało ostateczny wpływ na zlot. O powodach indywidualnych oczywiście nie ma gadki.
Zresztą do połowy kwietnia ta wirusowa histeria zdąży się wypalić. No bo ile można w fast-świecie żyć jednym tematem?

Niestety ma wpływ. Ostatni SARS nie miał. Nawet nie wiedziałem, czy ten ostatni SARS u nas był, a ten jest na pewno.
Dla nas zlot tym razem odpada z dwóch powodów: po pierwsze mamy schorowanych teściów i chcielibyśmy, aby dłużej pożyli (przynajmniej nie chcemy przynieść czegoś do domu, co ich może zabić), a poza tym mamy dwoje małych dzieci i nie wyobrażam sobie co z nimi miało by się stać, gdybyśmy musieli zostać od nich odseparowani na skutek zarażenia kogokolwiek z nas... Ok, możemy i tak się zarazić, ale zlot nie jest na tyle ważny, aby podjąć to ryzyko.
Jeżeli do połowy kwietnia problem przestanie istnieć, stawiam skrzynkę piwa, Marku i dostarczę Ci z przyjemnością osobiście do Gliwic :)

Nawiasem mówiąc nie wiem, czy agroturystyki i schroniska nie będą podlegać pod ewentualny zakaz działalności, bo nie wierzę, że skończy się na dwóch tygodniach.

Ewelina7

Ulubione góry: Beskidy

Pn 16 mar, 2020

Zgadzam się z przedmówcą...
A jeżeli nie będę miała racji, dorzucam drugą skrzynkę piwa i przywożę na zlot namiot, bo niniejszym rezygnuję nawet z wycieraczki...
To szkolenie nam mogą, tak czy inaczej, zrobić on-line.

Kochani,
zastanawiam się czy nie powinniśmy podjęć decyzji o odwołaniu/przesunięciu zlotu?
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Pn 16 mar, 2020

Ewelina7 napisał(a): Kochani, zastanawiam się czy nie powinniśmy podjęć decyzji o odwołaniu/przesunięciu zlotu?

Myślę, że niestety musimy podjąć taką decyzję - i to na chwilę obecną raczej o odwołaniu, bo co do przesunięcia, to w tej sytuacji trzeba by czarodziejską kulę chyba mieć, że cokolwiek przewidzieć.
Faktycznie rozporządzenie mówi o zakazie wynajmu kwater od teraz do odwołania, co może się przeciągnąć nawet i do majówki :cry:
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Pn 16 mar, 2020

To prawda, zjechanie się nas z różnych stron znacznie zwiększa prawdopodobieństwo rozniesienia wirusa. To prawda, wirus nie wybiera i przed chwilą upewniłem się o tym gdy przeczytałem, że minister środowiska zaraził się od pracownika lasów państwowych. Ten pracownik to od kogo nabył wirusa?

To prawda, jako ludzie rozsądni nie powinniśmy zachowywać się nieodpowiedzialnie i zwiększać prawdopodobieństwa zarażenia się i rozwleczenia zarazków do naszych siedlisk, tylko dlatego że zachciało nam się spotkać.

To prawda- jeśli i tej wiosny nie pojadę w góry choć na weekend to zacznę umierać w sposób widoczny nawet dla postronnych.

PS. Jako legalista i pracujący zawodowo w oparciu o przepisy prawa, nie będę się z koniem kopał i podważał moc rozporządzenia. Ale jakby tak jakąś kwaterę zająć przemocą... albo w obliczu niewiedzy właściciela... Przecież nie raz się człowiek musiał włamać do jakiejś bacówki, szopy albo i "otworzyć" nieczynny PTSM, gdy noc zastała w górach... I na koniec - można przekimać się w samochodach, którymi większość przyjedzie. Ogniska chyba zapalić nie zabronią, nawet jeśli przepisy zabraniają przenocować?
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Beska

Pn 16 mar, 2020

Błędny Rybak napisał(a): To prawda- jeśli i tej wiosny nie pojadę w góry choć na weekend to zacznę umierać w sposób widoczny nawet dla postronnych

Nawet mi nie mów... Właśnie gaśnie kolejna jasna iskierka na firmamencie tego pokręconego roku... :cry: I niedługo zacznę chyba gryźć okolicznych pobratymców!!
A jeśli chodzi o włam - jak najbardziej jestem za, tylko nie możemy tego zrobić w sposób wcześniej zorganizowany :wink:

Błędny Rybak

Pn 16 mar, 2020

I oczywiście bez przemocy.

No ale gdy drzwi będą nie zamknięte... Przecież bywa, że drzwi nie są zamknięte i coś do wnętrza wlezie... Turysta na przykład...
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Wt 17 mar, 2020

Sytuacja w ciągu najbliższego miesiąca raczej się nie zmieni na tyle, żeby apele "siedź na dupie w domu" przestały być aktualne...
Gdybyśmy głosowali - będę za odwołaniem tego terminu.
PS
Spanie w autach ? Ja mam seicento... :D
Droga jest celem.

mMa

Ulubione góry: Gorce

Wt 17 mar, 2020

Góralu ja mam większy problem, bo nie mam auta żadnego ;)
Błędny Rybaku kusisz tą swoją anarchia oj kusisz, ja zawsze lubiłam takie buntownicza zachowania :lol:
A tak serio to chyba rzeczywiście spotkamy sie kiedyś, później :(
Nie pamiętam jak tam była zaliczka, ale jakby był jakis problem to daj znać
Pozdrowienia gorące!

Beska

Wt 17 mar, 2020

mMa napisał(a): Błędny Rybaku kusisz tą swoją anarchia oj kusisz, ja zawsze lubiłam takie buntownicza zachowania :lol:

Biorąc po uwagę, że anarchia:
- nie powinna być zbyt zorganizowana,
- zaangażuje pewnie mniejszą liczbę chętnych niż regularny zlot,
- zaistnieje jako potrzeba chwili więc nie wchodzą w grę wcześniejsze ugadywania i rezerwacje,
uważam jej zaistnienie w stosownym czasie za absolutnie możliwe i wykonalne :mrgreen:
I Forumowa Anarchia Kontrepidemiczna (przychodzi mi np. do głowy taka chata już raz zarekwirowana zimowo, na stokach Gronia przy zejściu z Jałowca, która w późnowiosennych okolicznościach byłaby z pewnością niezłym lokum - chyba, że już nie istnieje)

A tak serio, to my z przykrością głosujemy, że zlot kwietniowy odwołać trzeba.

Za to możemy się pocieszyć, że zrezygnowaliśmy z koncertów Celtów, bo jakby z tego wyszła większa impreza, to jeszcze nas by zwiesili w prawach jakiego członka abo co... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Błędny Rybak

Wt 17 mar, 2020

Góral z WW napisał(a):Spanie w autach ? Ja mam seicento... :D

Nikt nie obiecywał, że będzie lekko. Lekko już było.

mMa napisał(a):Góralu ja mam większy problem, bo nie mam auta żadnego ;)
Błędny Rybaku kusisz tą swoją anarchia oj kusisz, ja zawsze lubiłam takie buntownicza zachowania :lol:

To się porobiło, na starość za buntownika będę robił! A właściwie, może całe życie robiłem?

Rozstałem się z poprzednim samochodem, w którym nawet dość wygodnie dało się spać w dwie osoby. Kolejny (dożywotni prawdopodobnie, zwany Szürkebarát) takiego komfortu nie oferuje ale po rozłożeniu siedzeń i po stronie kierowcy i po drugiej da się chyba jakoś noc przekimać. Jeszcze nie próbowałem :lol:

Beska napisał(a):A tak serio, to my z przykrością głosujemy,
że zlot kwietniowy odwołać trzeba.

I to jest wersja oficjalna, najoficjalniejsza. Howgh.

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Cz 19 mar, 2020

Wysłałem mail z rezygnacją i prośbą o zwrot zaliczki 300.
Pani z Bielic zaproponowała 50/50 czyli zwrot 150 zł.
Przyjmujemy / negocjujemy / odrzucamy propozycję ?
Droga jest celem.

Beska

Cz 19 mar, 2020

A to cwaniara!! Przecież my nie z własnej woli tylko nam zabronili się gromadzić, a ona podlega pod rozporządzenie zabraniające wynajmu krótkotrwałego - to niby na jakiej podstawie taka propozycja?

Ewelina7

Ulubione góry: Beskidy

Cz 19 mar, 2020

Ja bym się zgodziła, w sumie branża turystyczna dostanie teraz nieźle w kość. Oczywiście odrębną kwestią jest podejście gospodarzy...
Zawsze możemy zaproponować że te 150 to będzie na poczet ewentualnej następnej rezerwacji ;)
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

mMa

Ulubione góry: Gorce

Pt 20 mar, 2020

Ewelina7 napisał(a):Ja bym się zgodziła, w sumie branża turystyczna dostanie teraz nieźle w kość. Oczywiście odrębną kwestią jest podejście gospodarzy...
Zawsze możemy zaproponować że te 150 to będzie na poczet ewentualnej następnej rezerwacji ;)

Zgoda jest pojęciem względnym, bo albo Pani zwróci połowę, albo jak się uprze to nie zwróci nic... :) Wsparcie branż, które ucierpią jak najbardziej, pod warunkiem ze jest dobrowolne... :lol: Propozycja "na poczet następnej rezerwacji" jest bardzo eleganckim rozwiązaniem :D Myślę że można to Pani zasugerować Jeżeli zostanie zaakceptowane to fajnie. Chociaż moje wrażenie i tak pozostanie niezbyt dobre. Jeżeli nie to pozostanie jednak cwaniactwo i niesmak.

happybilly

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Pt 20 mar, 2020

To prawda, że impreza nie dojdzie do skutku nie z naszej winy, ale też nie z winy gospodarzy. Bardzo wielu ludzi z tej branży właśnie idzie na dno i nie takie zaliczki będą stracone, a z cwaniactwem nie zawsze będzie to miało coś wspólnego, więc proponuję nie przypisywać tej cechy z automatu.
Myślę, że propozycja aby te 150 zł zapisać na poczet ewentualnej imprezy na przyszłość jest bardzo rozsądna i chyba powinna być do zaakceptowania przez gospodarzy.
Pozostanie kwestia zwrotu kasy Waldkowi.
Proponuję złożyć się na te 150 zł tym, którzy swój przyjazd deklarowali. Zróbmy prostą listę i podzielmy kwotę.
:arrow: happybilly

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów