Wspinanie skałki Świętokrzyskie

Wspinaczka skałkowa, taternictwo, alpinizm, himalaizm... wspinacze wszystkich krajów i specjalności łączcie się!

Moderator: Moderatorzy

ksergo

Ulubione góry: Beskidy

Wspinanie skałki Świętokrzyskie

Cz 19 wrz, 2019

Czołem Wszystkim,
Planuję w najbliższym okresie poeksplorować wspinaczkowo rejon Gór Świętokrzyskich. Jestem ze Śląska i systematycznie bywam w Kielcach (ok. 1 raz na miesiąc w weekend). Doświadczenie wspinaczkowe jak dotychczas obszar Jury (Podlesice, Zborów, Kołoczek) - poziom ok. VI. Mam cały potrzebny szpej. Zaczynam od tego weekendu - konkretnie planuję "akcję" skałkową na niedzielę 22.09 - kilka godzin w okolicy południa (żeby skała wyschła po porannej rosie). Kolejne akcje sukcesywnie przez kolejny rok w systemie weekendowym ok. 1 raz w miesiącu - docelowo zamierzam zwiedzić wszystkie rejony dostępne w woj. świętokrzyskim. Z tego co dostępne w topo jest kilka rejonów: Ciosowa, Stokówka, Tumlin, Wykień, Zelejowa. Pod jedną ścianą już byłem (fajny czerwony piaskowiec z rysami - kilka obitych dróg).
Dlaczego o tym piszę:
1) Chętnie połączyłbym z kimś siły w tym projekcie - obojętnie czy jednorazowo czy systematycznie - zapraszam do kontaktu i wspólnego wspinu. Wiadomo, że większa frajda i możliwości wspólnie. Mogę przyłączyć też do działającego zespołu. Jeśli nie uda mi się połączyć z kimś sił projekt będę robił sam.
2) Chętnie poznałbym doświadczenia i uzyskał wskazówki kogoś zorientowanego w tym obszarze - np. czy jakieś inne rejony są dostępne; gdzie znaleźć dalsze topo (korzystam z tego w portalgorski); jak to wygląda w kwestiach formalnych - część z tych obszarów to teren rezerwatów więc nie wiem czy nie grozi mi jakiś mandat; część z tych obszarów to czynne kamieniołomy - Tumlin - z topo wynika, że są tam wyznaczone drogi - jak planować wspin skoro wejście na teren ogrodzone i tabliczki z zakazem - nie chcę się władować w jakieś kłopoty więc proszę o wskazówki osób które już to ćwiczyły;

Na koniec kilka słów o autorze: facet, 43 lata, zakręcony na skałki i góry, konkretne nastawienie + elastyczne podejście :)

Z góry dzięki za odzew.
Pozdrawiam

ksergo

Ulubione góry: Beskidy

Re: Wspinanie skałki Świętokrzyskie

Pt 20 wrz, 2019

Witam ponownie,

Aktualizuję swój wpis co do pkt 2 - poszperałem trochę głębiej w necie i większość z moich wątpliwości rozwiewają świetne opisy z topo i wskazówki pod adresem: http://ska.org.pl/topo/index.html
Sorki zatem za zawracanie głowy w sprawach oczywistych :)

Aktualny jest natomiast pkt 1 "szukanie partnera / ki".

Miłego weekendu dla Wszystkich

Powrót do Wspinanie