E-górski Śpiewnik Muzyczny

Wszystko o chatce e-Górali, sztafecie, koszulkach, naszywkach i innych ciekawych pomysłach forumowiczów.

Moderator: Moderatorzy

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Re: E-górski Śpiewnik Muzyczny

Pn 18 mar, 2013

Jako, że happybilly wykonał kawał roboty z plikami mp3, a także poruszył kwestię uaktualniania śpiewnika postanowiłam go uzupełnić o kilka kawałków, w tym pojawiające są ostatnio na spotkaniach hity :)

Oto więc wersja śpiewnika III - marzec 2013

https://skydrive.live.com/redir?resid=9 ... 645426!115

A dla tych co już mają podrukowane samo uzupełnienie:

https://skydrive.live.com/redir?resid=9 ... 645426!116

Poprawiłam też spis treści - jest alfabetycznie i łatwiej szukać. Teraz tylko brać i ćwiczyć!!!!
happybilly obiecał uzupełnić pliki mp3 - dzięki!
Ostatnio edytowano Pn 18 mar, 2013 przez Beska, łącznie edytowano 1 raz
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

mMa

Ulubione góry: Gorce

Pn 18 mar, 2013

Wszystkim miłośnikom piosenki turystyczno-poetycko-ogniskowej polecam interpretacje wierszy Stachury w wykonaniu grupy Babu Król.
Do posłuchania na ich stronie. Może w takiej wersji również wejdą do śpiewnika zlotowego.

Beska

Śr 23 lis, 2016

Odświeżam temat i link dostępowy do śpiewnika, bo już nic nie działa:

Spiewnik_2013

a że pojawiają się nowi zlotowicze, to przecież trzeba o nich zadbać :mrgreen:

Beska

N 27 paź, 2019

Odświeżam temat jak również śpiewnik, do którego po ostatnim zlocie zostało dodane 19 kawałków z gatunku muzyki popularnej, bo też mają branie :wink:
Zamieszczam więc IV - tegoroczną wersję śpiewnika:

Spiewnik_2019

happybilly napisał(a):Nie wolno mi tego robić na forum, ale wiem skąd można pobrać całość, więc zapraszam na pw.

Jarku, czy Twoje zaproszenie jest jeszcze aktualne? Wiem, że pracowałeś wtedy nad chudszą wersją śpiewnika, ale też chyba tam akurat znalazło się najwięcej tych mniej znanych kawałków, potem już "polecieliśmy komerchą" :wink: Pytam nie bez powodu, bo na ostatnim zlocie padły głosy zainteresowana materiałem.

Hannibal

Ulubione góry: Te w których czuję się naprawdę wolny...

Pn 28 paź, 2019

Ostatnio rozmawialiśmy też o usunięciu niektórych utworów, typu "Na polanie". Nie wiem jednak czy to dobry pomysł, kawał zlotowej historii odejdzie, a na to chyba nie jestem gotowa.

Ale kilka klasyków, które się śpiewa i gra, a w śpiewniku ich nie ma - warto dopisać. Chyba nie ma "W wielkim mieście" Raz dwa trzy.

Ania*
"Albo znajdziemy drogę, albo ją wytyczymy!"

"Nie bój się zrobić wielkiego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi" (David Lloyd George)

Beska

Pn 28 paź, 2019

Hannibal napisał(a):Ostatnio rozmawialiśmy też o usunięciu niektórych utworów, typu "Na polanie". Nie wiem jednak czy to dobry pomysł, kawał zlotowej historii odejdzie, a na to chyba nie jestem gotowa.
Ale kilka klasyków, które się śpiewa i gra, a w śpiewniku ich nie ma - warto dopisać. Chyba nie ma "W wielkim mieście" Raz dwa trzy.
Ania*

Rozmawiałyśmy, ale po zastanowieniu uznałam, że przenumerowywanie lub wsadzanie pod dane numery innych kawałków spowoduje chaos, poza tym szkoda sił i czasu na wyciąganie i zastępowanie stron w wydrukowanych już egzemplarzach :)
Klasyki dodałam wg uznania i typów wskazanych przez grupę, z którą razem wracaliśmy ze zlotu. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły na kawałki obowiązkowe, to oczywiście mogę jeszcze dorzucić. Nam na obecną chwilę tyle przyszło do głowy - tzn. przychodzi dużo więcej ale niekoniecznie pasuje do okoliczności.

A akurat "W wielkim mieście" jest od dość dawna :D Koleżanka widać nie za dobrze zapoznana z zawartością :mrgreen:

asci

Ulubione góry: Każde

Wt 29 paź, 2019

Sis, znaczy Beska :)
Szacun za Wariatkę - chociaż nie wiem czy ktoś to zaśpiewa :)
Równy szacun za większość dodanych - Uciekaj moje serce - bosko :)

To premiera w Andzejki?
Dżoana

Beska

Śr 30 paź, 2019

asci napisał(a): Szacun za Wariatkę - chociaż nie wiem czy ktoś to zaśpiewa :)
To premiera w Andzejki?

Pytanie ważniejsze: kto to wszystko zagra :?:
I drugie pytanie ważniejsze: czy ktoś sobie wreszcie wydrukuje :?: Bo samochodem to mogę, ale na plecach nie będę już nosić 4 szt. coraz grubszych śpiewników + gitarra.
Pracuję zresztą nad wersją ustawioną do druku dwustronnego na A5, coby było cieńsze, jednak jest to zabawa wymagająca nieco czasu, ale jeśli są zainteresowani, to proszę poczekać - jak już zrobię to wrzucę :roll:

Premiera w Andrzejki, a co :!:

Ewelina7

Ulubione góry: Beskidy

Śr 30 paź, 2019

Będę sobie drukowała dodatek w a4,bo taką wersję śpiewnik mam. Mogę zrobić więcej kopii.
Tylko czy ja je wyjmę z plecaka, czy będzie jak zwykle?
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

Beska

Śr 30 paź, 2019

Ewelina7 napisał(a):Będę sobie drukowała dodatek w a4,bo taką wersję śpiewnik mam. Mogę zrobić więcej kopii.

To już jak uważasz. Musisz tylko się przygotować, że Twoja dobra wola zostanie bezwzględnie wykorzystana przez suwerena :twisted: Jak ja raz przywiozłam gitarrę i śpiewniki, to już wszyscy się na nich z ochotą wożą 8)

Ewelina7 napisał(a):Tylko czy ja je wyjmę z plecaka, czy będzie jak zwykle?

Jest na to duża szansa, z uwagi na fakt, że zimowe posiadówki odbywają się raczej we wnętrzu, a wić blisko plecaka :D

happybilly

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Śr 30 paź, 2019

Beska napisał(a):Jarku, czy Twoje zaproszenie jest jeszcze aktualne? Wiem, że pracowałeś wtedy nad chudszą wersją śpiewnika, ale też chyba tam akurat znalazło się najwięcej tych mniej znanych kawałków, potem już "polecieliśmy komerchą" :wink: Pytam nie bez powodu, bo na ostatnim zlocie padły głosy zainteresowana materiałem.

Oczywiście. Jeżeli ktoś chce mieć tamtą wersję śpiewnika w formacie mp3, to zapraszam do kontaktu.

Beska

Cz 31 paź, 2019

happybilly napisał(a): Oczywiście. Jeżeli ktoś chce mieć tamtą wersję śpiewnika w formacie mp3, to zapraszam do kontaktu.

Super :!: tak więc zainteresowani piszcie do Jarka na PW.

Jako ciekawostkę dodam, że w teraz znalazłam nagrania trzech utworów, których do 2013 r. ani mnie ani Jarkowi znaleźć się nie udało, i choć nie powiem, żeby mnie zabiły oryginalnością, można skompletować całość wersji III:

Na kamieniu:
https://www.youtube.com/watch?v=yhqZ38MoYMs
Orawa:
https://www.youtube.com/watch?v=_fZzyu3QUVY
Piosenka turystyczna:
https://www.youtube.com/watch?v=LV9zD9aCvsE

Co do posłuchania późniejszych uzupełnień, to nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem, bo to raczej hity (o ile jest w ogóle ktoś kto ich nie zna :wink: )

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Cz 31 paź, 2019

viewtopic.php?f=3&t=5328&p=54410&hilit=o+bol%C4%85cych+kolanach#p54410 nadal nikogo muza w tym temacie nie nawiedziła? Bo mnie nie :(
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Beska

Cz 31 paź, 2019

Błędny Rybak napisał(a):https://e-gory.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=5328&p=54410&hilit=o+bol%C4%85cych+kolanach#p54410 nadal nikogo muza w tym temacie nie nawiedziła? Bo mnie nie :(

Propozycje ma dwie - wedle uznania:
propozycja_1
propozycja_2
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zamieszczam ponownie link do folderu śpiewnikiem - wersja pierwotna ma kilka poprawionych chwytów (istotne dla ewentualnych gitarzystów) i dodana wersja do druku A5 dwustronnego:

śpiewik_2019 i do druku A5

:D

Poprzednia strona
Powrót do Pozostałe inicjatywy