Cortina D, Ampezzo był ktoś - doradźcie!!

Posiadając małe dziecko nie trzeba rezygnować z górskich wypraw i wycieczek, wręcz przeciwnie - czy może być coś lepszego niż zaszczepienie własnej latorośli miłości do gór?

Moderator: Moderatorzy

Helek

Ulubione góry: Tatry

Cortina D, Ampezzo był ktoś - doradźcie!!

Wt 01 lip, 2014

Mam pytanie czy był ktoś z Was w tych okolicach latem? Potrzebuję porady, gdzie nocować, co zobaczyć itd.
Jadę na kilka dni w drugiej połowie lipca z żoną i córką lat 8. Chodzi o to żeby można i połazić po górkach, i poszwędać się po miasteczku. Fajnie jakby np było coś z basenem, że kiedy moje dziewczyny się znudzą górami to się pójdą pomoczyć, a ja skoczę sobie na Ferraty ;-)
Czy ktoś z Wam mógłby polecić jakieś kwatery żeby było tanio a przyzwoicie? Jak sytuacja z jakimiś kolejkami, ceny itd. Każda informacja będzie na wagę złota.
Dzięki i pozdrawiam!

Avokado
Administrator forum

Ulubione góry: Tatry, Beskid żywiecki

Re: Cortina D, Ampezzo był ktoś - doradźcie!!

Wt 01 lip, 2014

ja bylem, w zimie i xxx lat temu. Jedyne co zapamietalem to kościółek z klasztorem (?) i kolej linowa na tofane.
https://www.facebook.com/PolishPamirExpedition2014/ Oficjalny funpage wyprawy.

Dominik Malirz

Stanko

Ulubione góry: Karpaty

Wt 12 mar, 2019

Witam
Przyłącze się do tematu żeby nie zakładać nowego posta. Kilka pytań o kempingi i ewentualnie program 4-5 dni.

Jadę przy okazji do Cortiny z rodzinką - dwójka małych dzieci <5lat na kilka dni w końcu maja - początek czerwca.
W planach kemping olympia które ma raczej dobre opinie.

Czy w tym czasie możne być na kempingu w miarę spokojnie? Tzn nie namiot na namiocie i wybór miejsc. Dzieci nie są zbyt ciche więc nie chciałbym innym psuć wypoczynku i sobie czując presję.

Widzę jeszcze kemping roccheta na wjeździe do Cortiny był ktoś i mógłby porównać ?
Z plusów to na pewno bliżej do miasta nie uruchamiając auta? Po wycieczce całodniowej nie wiem czy dzieciakom chciało by się iść 4km z Olympi tutaj bliżej. A jeśli miałbym bliżej to nie musiałbym się za każdym razem tłuc autem o ile od kempingu prowadzi jakaś droga bezpieczna dla dzieci - nie ulicą.

Wstępnie wymyśliłem sobie
-Tre cime z parkingu
-Passo di giau autem na parking i pieszo w stronę słońca.
-Lago di Braies spacer wokół jeziora i gdzieś tam Naturpark Puez-Geisler(może coś konkretnego gdzie stanąć i iść)
-Faloria cable car lub tofana kolejka ?

Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na 1-2 dni co jeszcze zobaczyć z dzieciakami w okolicy?

duncan76

Śr 13 mar, 2019

Co do kempingów nie doradzę, bo nie korzystałem.
Jeśli chodzi o warte uwagi miejsca w rejonie Cortiny, to dołożyłbym do Twoich pomysłów okolice Passo di Valparola - muzeum, bunkry, ewentualnie kolejka na Lagazuoi. Interesująco jest też w okolicach Cinque Torri - dostaniesz się tam albo kolejką od północy, albo z Passo Giau trawersem pod Nuvolau. Mógłbyś się też wybrać wgłąb Val di Fanes w stronę Ju de Limo - pewnie do niego z dzieciakami nie dojdziesz - za dużo podejść, ale po drodze jest parę fajnych miejsc. Ewentualnie mógłbyś spróbować Monte Piana/Piano (można skorzystać z płatnej podwózki terenówką). Kółko wokół Lago di Braies to fajny spacer, jak zaparkujesz wcześnie rano albo po południu na najniższym parkingu, to może unikniesz opłaty (w końcu to jeszcze nie sezon).

tomix

Ulubione góry: .hmm każde

Śr 13 mar, 2019

Z kampingów polecam Rochettę, szczególnie jeśli wyjazd jest tak wcześnie. Słyszałem opinię, że na Olimpiii jest dość zimno i ze względu na położenie krótko świeci słońce.

Stanko

Cz 14 mar, 2019

Duncan dzięki będzie co robić bo jeśli będzie naprawdę fajnie to mogę posiedzieć dłużej z dzień czy dwa.
To już nie pierwszy raz kiedy pomagasz. Wcześniej w Julijskich. Kiedy wspomniałeś o osobnym wypadzie w dolomity bo na dzień mi się nie opłacało to zacząłem czytać i tak przybyło kilka dni tam... szkoda było by nie zahaczyć zwłaszcza że nie wiem kiedy będzie następna okazja.

Torri w planach z buta od Rifugio Fedare mam nadzieje że się uda ale jak rok temu wszędzie weszliśmy w biesach góra/dół to pewnie i tu damy radę chociaż córa ciężka w nosidle - to ostatni rok jej noszenia. Jak będę w okolicach bunkru może ten wjazd kolejką o ile nie będzie w cenie jak ten na Łomnicę to chętnie ( raz bym skorzystał z kolejki i pytanie czy to tu czy gdzieś indziej ). Co do spaceru w okół jeziora widzę że są jeszcze dwa Lago di Dobbiaco i Lago di Landro a dzieciaki to lubią to w drodze powrotnej można się na chwilę zatrzymać przy nich jak czasu starczy.

Tomix dzieciakami wiadomo lepiej kiedy cieplej.
Jedziemy jakoś koło 1 czerwca więc liczę że temperatura nie spadnie poniżej 5 stopni, ale nie wiem nigdy nie byłem.
Raz z rodziną byliśmy na majówce w biesach z letnimi śpiworkami po 25zł to się zdziwiłem kiedy w nocy temperatury były ok 3 stopni i ratowałem się kuchenką gazową z metalową nakładką - grzejnik. Brat mi w sumie mówił jak był , ale sądziłem że jednak trafimy na cieplejsze nocki patrząc po pogodzie :lol: bez tragedii chodź przyjemnie nie było ;) Jak będzie cieplej to dobrze.

Z drugiej strony to olympia oferuje bliskość gór a wieczorkiem miło było by sobie posadzić tyłek na leżaku przodem do gór kiedy młodzi pójdą w kimę. Przyznam że to drugi dość mocny dla nas argument ale bez parcia. Myślałem że z rochetty z racji bliskości do Cortiny będzie można sobie wyskoczyć z buta z wózkiem a tam brak chodników patrząc z map google więc pod tym względem nie ma większej przewagi.
Nie jesteśmy specjalnie wybredni i marudni. Czy zdarzają się tam anomalia pogodowe że 1-7 czerwca może spaść poniżej 5 st.c ?
5 stopni to dla nas taka graniczna temperatura w ubraniu przy tych śpiworkach co mamy. Od biedy mógłbym kupić cieplejsze.

Stanko

So 16 mar, 2019

Tomix spojrzałem na zdjęcia z tamtego roku Biesy i okazało się że koniec maja Boże Ciało było coś około 5 stopni i było to już zimno. Teraz spojrzałem na "prognoze" Cortina i nocki ok 5 pokazuje. To rzeczywiście pod namiot z dwójką maluchów tam wyżej w olimpi będzie gorzej. Dzięki za zwrócenie uwagi bo teraz będę lepiej przygotowany.

tomix

Ulubione góry: .hmm każde

N 17 mar, 2019

W Cortinie nawet w sierpniu może być bardzo zimno, a w okolicznych górach częsro sypie śnieg., a co dopiero maj/czerwiec. W tym terminie polecałbym raczej bardziej południowe tereny np. okolice Belluno z jezoirem S. Croce i małe dolomity. Na zachód Gardę, Arco i dolinę Adygi. Piękne jezioro Molveno z wycieczkami na okoliczne górki wsch. Brenty.
Tam wszędzie będzie o 10-15 stopni cieplej niż w Cortinie.

Zobacz na:
www.wdolomitach.pl

Krachu

Ulubione góry: Tatry

Śr 24 kwi, 2019

Bardzo spokojnie jest na kempingach, są tam w zasadzie same campery i przyczepy kempingowe. Letnia pora to fajna okazja żeby pomieszkać sobie z dziećmi i rodzinką w namiotach, szczególnie, że kempingi są super wyposażone: duże czyste łazienki z ciepłą wodą, kuchenki, prąd, pralki, wifi, place zabaw itd. Z tych położonych obok Cortiny d'Ampezzo można sobie na pieszo podejść do centrum miasteczka.

Stanko

N 12 maja, 2019

Cześć

A jak ogólnie z drogami koło 2 czerwca+ ? czy są problemy w okolicach passo Giau,Gardena czy Pardoi? Mam letnie.
Oglądam kamerki i mam spore obawy widząc jak na Cinque Torri sypie i ile białego stoi.
Jest jakaś szansa że to wszystko odpadnie i będą jakieś bardziej wiosenne warunki?

Niby mogę przełożyć o tydzień wypad i skoczyć do Toskanii ale wolałbym wpierw w Dolomity....
https://www.skylinewebcams.com/pl/webca ... pezzo.html
Nie ma we mnie wiele optymizmu.

Stanko

Wt 18 cze, 2019

Wszystko super wyszło, pogoda idealna cieplutkie noce.Rochetta fajny kemping. Sądzę że w sezonie może być tam spory ruch.Śniegu jeszcze sporo zalegało na cinque torri nie udało się dojść sniegu za dużo i wpadałem do pasa z nosidłem(od Giau) więc szybko odpuściłem. Tre cime odśnieżony szlak jedynie pod koniec sniegu po kolana ale tam bez ryzyka wiec walczyłem. Córka na plecach zadowolona bo miałem fajny zjazd na dupie jakieś 15m w drodze powrotnej :) poddałem się zjazdowi z uśmiechem. Wejście z prawej strony nie po zboczu. Dolomity są wyjątkowe.

Powrót do Z dziećmi w góry