Które buty ?

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

mrBudziol

Ulubione góry: Te małe i te duże..

Re: Które buty ?

N 24 lis, 2013

krych23 napisał(a):dopiero po nabraniu doświadczenia chce przerzucić się na wspinanie

................ :shock:
To może raczej o jakimś kursie wspinaczkowym pomyśl zamiast się ... przerzucać :wink:

krych23

Ulubione góry: tatry

Pn 25 lis, 2013

myślę ale na razie turystyka, są też ograniczenia pieniężne. Chodzę se na razie na ściankę, teraz chce pochodzić sobie w góry zimą a potem dalej. Zobaczę jak będzie po tym roku. a przerzucić nie oznacza od razu że muszę się wspinać na pałę, i tutaj chodzi mi czysto o obuwie. Dzięki za rady ;)

Ellanor

Ulubione góry: Tatry, Pieniny

N 29 gru, 2013

Odnawiam temat, ponieważ potrzebuję POMOCY!
Mam problem z zakupem butów do raków półautomatycznych. Takich butów potrzebuje w Tatry zimą, Alpy latem itp. Na rynku jest bardzo niewielki wybór, mam wrażenie, że zawsze mam do wyboru coś kosztem czegoś (rozmiar, ocieplenie, buty leżakowane, cena itd...). Jestem ze śląska, więc szukałam butów na terenie Katowic i okolic i centrum Krakowa.
Myślę, że jestem w stanie wydać do ok. 1300 zł, chociaż ciężko powiedzieć, ponieważ to wszystko tak naprawdę zależy od buta/okazji. Po długich poszukiwaniach i wielu przymiarkach mam do wyboru:
1. La Sportiva TRANGO S EVO GTX ( https://www.polarsport.pl/buty-la-sport ... -gtx1.html ).
Buty jeśli chodzi o wygodę bardzo mi pasują, firma mi pasuje, tylko, czy to nie jest typowa podstawa do takich
wycieczek i czy one mogą być za zimne? Nigdy nie wiadomo co nas spotka, niekoniecznie zawsze jesteśmy w ciągłym
ruchu. Może są jakieś sposoby, aby takie buty odpowiednio ogrzać i mogły one w pełni spełniać swoje zadanie?
I tu bliźniacze do wyboru - SCARPY CHARMOZ.
2. SALEWA RAVEN COMBI GTX ( https://www.polarsport.pl/buty-salewa-r ... i-gtx.html ) - buty cieplejsze i
twardsze niż poprzednie La Sportivy i Scarpy. Pasowały mi idealnie,
dobrze się w nich czułam, aczkolwiek nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ich temat. Żadnych opinii. Czy ktoś
użytkuje podobne? Czy to dobra firma jeśli chodzi o buty takiego typu?
3. Buty marki AS0LO, nie mam konkretnego modelu na myśli, przykładowo BROAD PEAK
( https://www.polarsport.pl/buty-asolo-broad-peak.html ), są one dostępne w miarę sporym wyborze
w pewnym sklepie SUMMIT w Katowicach.
Problem polega jednak na tym, że są do buty "leżakowane", to znaczy sklep je posiada od kilku ładnych lat,
dlatego są też w atrakcyjnych cenach. Czy ktoś zna temat? Ile buty leżakują w tym sklepie? Czy moge je kupić czy
w związku z tym "leżakowaniem" istnieje jakieś ryzyko? Jeśli tak to jakie i dlaczego? Co się może dziać z takimi
butami?
4. MAMMUT MONOLITH GTX - jakieś opinie? :)

Dodatkowo chciałabym zapytać czy może polecacie coś zupełnie innego? No i... Raki. Co z rakami? Jaka różnica między 10 a np. 12-sto zębnymi? Czy jest to dużo lepszy komfort czy to zależy od osoby i każdy czuje się inaczej?

Pozdrawiam i baaaaaaaaardzo PROSZĘ O POOOMOC! (wypada niedługo otworzyć sezon!)
:)
Najpiękniejsze rzeczy na świecie są za darmo :)

marin81

Ulubione góry: Karkonosze bo blisko

Pn 30 gru, 2013

Co do butów to ja wyznaje jedą zasadę, czym mniej kawałków z których jest zrobiony tym lepiej.
Mniej łączęń mniejsze prawdopodobieństwo że przemokną. Pozatym nie widzą mi się wstawki typu Cordura w butach zimowych.
Dla mnie but powinien być z jednego kawałka skóry i już.

Co do butów zaproponowanych przez ciebie to :

Buty LA SPORTIVA TRANGO S EVO GTX: wg. mnie nie nadaja się na zimę... but niby fajny lekki ale bardziej na wiosna, jesień, lato jak nie jest zbyt ciepło.

Buty SALEWA RAVEN COMBI GTX : to już but zimowy lecz kiedyś gdzieś na necie spotkałem się z opinią że potrafią popuśćić po bardzo długim trekkingu mimo że mają GTXa. Ale nie koniecznie tak musi być, może temu komuś się coś wydawało, mocno się spocił itp.

Buty ASOLO BROAD PEAK - but pod automat, typowo zimowy but do wspinaczki, przez twardą podeszwę nieiwem czy będzie wygodny na długie trekkingi.

Z tych co podałeś wybrałbym Salewe...

ale jak miałbym wybierać to najprawdopodobniej kuiłbym coś takiego

http://sherpa.pl/buty-pamir-gtx
But jest na raki koszykowe...
Niewiem jakie masz plany na co chcesz wchodzić ale jeśli miały by to być Rysy zimą to w supełności dadzą radę.

Lecz jeśli masz bardzo ambitne plany, obawiasz się o załamania pogody, cieżkich warunków to :)
http://sherpa.pl/buty-nepal-extreme

Ellanor

Ulubione góry: Tatry, Pieniny

Pn 30 gru, 2013

Buty La Sportiva Nepal Extreme (druga propozycja marin81) miałam na celowniku. Jednak szukam butów pod raki półautomatyczne. Mimo to pewiem sprzedawca, w pewnym sklepie mówił mi, że półautomaty normalnie "wchodzą"/"zaczepiają się" spokojnie również na buty przeznaczone do raków automatycznych. Czy to prawda?
Najpiękniejsze rzeczy na świecie są za darmo :)

Robak

Ulubione góry: Tatry

Śr 08 sty, 2014

Jeśli chodzi o buty to ze swojej strony polecę Ci Batesy. Solidne i wytrzymałe. Warto wydać na nie każdą złotówkę.

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Śr 08 sty, 2014

Ile Ci za to polecanie płacą od posta?
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Avokado
Administrator forum

Ulubione góry: Tatry, Beskid żywiecki

Śr 08 sty, 2014

ogarnij sobie scarpy mont blanc gtx... mam i polecam.
https://www.facebook.com/PolishPamirExpedition2014/ Oficjalny funpage wyprawy.

Dominik Malirz

Wojtek_L

Ulubione góry: Tatry

Śr 08 sty, 2014

ja użytkuję Salewa Condor i muszę powiedzieć że jestem pod wrażeniem - but sztywny, pod półautomat, świetnie leży na nodze, szczelny, w miarę oddycha. Na pewno jesień, zima Tatry, wiosna lato będzie na pewno za gorąco. Wiosną przetestuję w Alpach.

Ze swojej strony mogę polecić.\

pzdr

Kozlooo

Ulubione góry: Gorce

Pn 10 lut, 2020

NIE KUPUJCIE butów firmy LA SPORTIVA, to jest jakiś SZMELC, GNIOT, BUBEL!!!
W moich butach La Sportiva Trango Alp Evo GTX grey/yellow podeszwa pod palcami cała zdarła się po 10ciu wyjściach jednodniowych w Tatrach, 1 wyjścia w Gorce i 1 na Babią Górę, czyli 12 dni w górach po 8-10 godzin w trasie.

Złożyłem reklamację do sklepu TATERNIK z Poznania. Buty wysłałem w dniu 28.11.2019, a zwrot z odmową reklamacji w dniu 10.02.2020. Reklamacja nie została uznana i buty przetrzymali mi przez 2,5 miesiąca, to jest SKANDAL. Otrzymałem odpowiedź, czytuje: „Tempo zużywania się obuwia uzależnione jest nie tylko od czasu eksploatacji, ale również używanej techniki chodzenia oraz podłoża, po którym się poruszamy”.
Zacytujmy również opis obuwia na stronie internetowej sklepu Taternik:
„Buty La Sportiva Trango Alp Evo z membraną GORE-TEX® – dzięki podeszwie pod raki półautomatyczne sprostają nawet najbardziej ambitnym i wymagającym trasom.”
La Sportiva Alp Evo z technicznej linii Trango jest propozycją dla osób uprawiających bardziej zaawansowane formy turystyki górskiej – od zimowych wędrówek po letnie zdobywanie alpejskich szczytów.” To jest KŁAMSTWO.
Mam rozumieć, że trasy i podłoże w Tatrach są bardziej wymagające od tych w Alpach?
SKANDAL!!!!!
Dla zainteresowanych podaje mój adres e-mail: pk.koziel@gmail.com. Mogę przesłać Wam zdjęcia jak te buty po 12stu razach w górach wyglądają.

Poprzednia strona
Powrót do Sprzęt, szpej