Kategoria: Karpaty (poza Polską)

0

Rumuńskie szczyty Karpat Wschodnich

Dochodzi pierwsza w nocy, trochę oszołomieni i zmęczeni trzynastogodzinną podróżą wysiadamy z naszego busa na przełęczy Setref. Podchodzimy kawałek i rozstawiamy namioty na pierwszej napotkanej polanie, wczołgujemy się do śpiworów i od razu zasypiamy.

0

Tatry, Dolina Batyżowiecka: Uroczy wyjazd

Zaczęło się wszystko całkiem niewinnie. Po prostu po wyjściu na próg Doliny Batyżowieckiej, gdzieś w okolicach stawu, zerwał się gwałtowny, lodowaty wiatr, przenikający do szpiku kości. Miejscami trudno było utrzymać równowagę, pomimo trzydziestopięciokilowego plecaka.

0

Czarnohora wyśniona

Przekraczamy łańcuch Karpat na Przełęczy Jabłonieckiej. I zamiast ciepłych powiewów znad centralnej Ukrainy mamy deszcz. A przez całą drogę świeciło nam słońce, jakaż to przewrotność Matki Natury.

0

Rumunia – Alpy Rodniańskie i Retezat

…Andrzej błyskawicznie zaczął wyrzucać plecaki, które ja łapałem. Zapewniam, że zarówno wyrzucanie 30-40 kilogramowych plecaków z rozpędzającego się pociągu jak i łapanie ich na kamienistym nasypie kolejowym dostarcza niezapomnianych przeżyć.

0

Połonina Borżawa

…Trzydzieści dziewięć godzin później nadal tkwiliśmy w tym samym namiocie w tym samym miejscu. Pierwszej nocy nadeszły gęste chmury, zaczął padać deszcz, widoczność zmalała niemal do zera.

0

Świdowiec 1999

Otaczające nas góry jawiły się jako coś nieziemsko pięknego. Lekko pofalowane grzbiety ciągną się tam kilometrami, porośnięte tylko trawą mienią się odcieniami złotych i zielonych barw, kontrastujących z bielą chmur i błękitem nieba.

0

Pikuj, Połonina Borżawa 1999

Dokładnie o 00:13 odjechał pociąg do Zagórza, w nim oczywiście my. Było nas czworo: Beata, Jacek, Lesio no i oczywiście ja. W Zagórzu przesiedliśmy się na pociąg do Chyrowa na Ukrainie…

0

Czarnohora, Podole 2001

Ukraińska wyprawa była dla mnie wspaniałą przygodą. Mieliśmy być tylko w górach. Może lepiej sie stało, że ulewa pod Pietrosem spowodowała zmianę planów. Przez to nasze spojrzenie na Ukrainę jest szersze.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com